۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۸

در خانه ماندن تنهاراه مهار کرونا

فرماندار نهبندان از شهروندان خواست برای شکست کرونا باید در خانه بمانند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، بیکی فرماندار نهبندان در پنجمین ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان گفت : برای رسیدن به شرایط بهداشتی بهتر نیازمند مشارکت اجتماعی مردم در شرایط کنونی هستیم و مردم باید برای شکست کرونا با کادر درمانی همراه و همدل بوده، در خانه‌های خود بمانند

او افزود : سیر سعودی شیوع بیماری کرونا در استان خراسان جنوبی نشان دهنده، سرایت بالای کرونا ویروس است لذا باید موارد بهداشتی رعایت و ارتباطات اجتماعی کمتر شود.

فرماندار نهبندان با اشاره به اینکه طبق آمار موجود قریب به ۲۰۰ کشور دنیا درگیر کرونا هستند، گفت: ۴۲۲ هزار نفر در دنیا مبتلا به کرونا ویروس و ۱۸ هزار نفر فوتی داشته ایم که بیشترین آمار فوتی متعلق به کشور ایتالیا است.

بیکی ادامه داد: مجموعه‌های بهداشتی و درمانی کشور‌های توسعه یافته، شرایط بهتری به لحاظ موارد بهداشتی دارند، ولی رسیدگی به بیماران مبتلا در سطح پایین تری قرار دارد، این در صورتی است که آمار بهبود یافتگان در کشور ایران با وجود برخی کمبود‌ها نسبت به سایر کشور‌های دنیا در وضعیت بهتری است.

او گفت: برخی مطالبات در شهرستان شکل گرفته و در فضای مجازی منتشر می‌شود که در حیطه اختیارات ستاد مقابله با کرونای شهرستان نیست و باید در ستاد ملی مصوب شود، ولی آنچه امروز در خصوص قرنطینه و غربالگری در مبادی ورودی و محدودیت‌ها موجود است، تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است و هیچ شهرستان و استانی نمی‌تواند اقدامی خاصی و غیر از این مصوبات داشته باشند

بیکی مطرح کرد: این که مردم مسافرت نروند و به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند باید در فرهنگ مردم نهادینه شود، مردم باید به شرایط درک و آگاهی لازم برسند تا در زمان بحران که در خطر هستیم؛ به توصیه‌ها و پیشنهادات بهداشتی خود جوش عمل کنند.

فرماندار نهبندان افزود: خود مراقبتی و خود کنترلی را باید پذیرفت و نباید همواره اجباری در کار باشد، بلکه باید فرهنگ رعایت موارد بهداشتی در شخص نهادینه شود.

بیکی تاکید کرد: ماندن در خانه وظیفه شخصی مردم نسبت به کل جامعه است و این وظیفه اجتماعی نسبت به آحاد جامعه هم صدق می‌کند، مردم باید مراعات دیگران را مورد توجه خود قرار دهند.

او با بیان اینکه برخی اصناف طبق اعلامیه ها، باید تعطیل باشند، گفت:، ولی برخی از این صنوف هنوز باز هستند لذا این صنوف غیر ضرور باید نقش اجتماعی خود را بپذیرند.

فرماندار نهبندان بیان کرد: در خصوص نقاهتگاه افراد مبتلا به کرونا ویروس باید بررسی مجدد در خصوص مکان، تجهیزات و سیستم گرمایشی لازم انجام شود تا بیماران مبتلا در اسرع وقت به این مکان منتقل تحت مراقبت قرار بگیرند.

بیکی با بیان اینکه ضد عفونی معابر و اماکن پرتردد شهرستان نهبندان مستمر انجام می‌شود، گفت: ۳ هزار ماسک استاندارد در سطح داروخانه‌های شهرستان توزیع شده است تا بخشی از دغدغه‌های مردم در خصوص کمبود اقلام بهداشتی مرتفع شود.

کلیدواژه ها :نهبندان
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking