۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۴

مرگ ۱۱ تهرانی به علت کرونا در بابل

مرگ ۱۱ تهرانی به علت کرونا در بابل
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل گفت: ۱۱ نفر از فوتی های کرونا اهل تهران بودند.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  دکتر سید فرزاد جلالی ریئس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه ما نگران اوج دوم بيمارى هستیم و پیش‌بینی می‌شود درگیر موج دوم شویم، گفت: از ۳۰ بهمن اولین بیمار کرونایی در استان در شهر بابل تشخیص داده شد و بلافاصله تجهیز بیمارستان میناگر را شروع کردیم.

او افزود: ۱۱ نفر از فوتی ما تهرانی‌هایی بودند که اواخر اسفند به اینجا سفر کرده بودند.

دکتر جلالی گفت: با افزایش تعداد بیماران، بیمارستان‌های روحانی، یحیی‌نژاد و شهید بهشتی نیز به مجموعه اضافه شدند.

او افزود: در عرض چند روز توانستیم کمبودها را تا حد زيادى مرتفع کنیم، ماسک و پوشش محافظتى پرسنل برای ما اولويت اصلى است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در این مدت ۱۱ هزار بیمار سرپایی را مدیریت کردیم، خیلی از این افراد دچار بیماری کرونا نبودند و برخی بيماري هاى ويروسى و غير ويروسى ديگر داشتند.

او افزود: برخی نیز که احتمال کرونا داشته ولى علائم خفيف داشتند، به صورت سرپایی درمان شدند.و آن‌هایی که طبق راهنماهاى علمى ضرورت برای بستری داشتند نیز بستری شدند.

جلالی گفت: تا امروز هزار و ۸۱۵ نفر بستری شدند و تعداد زیادی از آن‌ها بهبود و ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: درصد آمار فوتی‌های ما تقريبا معادل ميانگين كشورى است با توجه به اينكه بيماران بدحال ارجاعى از ساير شهرهاى استان هم زياد داشتيم.

او گفت: براى مثال از ٩ مادر باردار كرونايي ٥ نفر غير بابلى بودند كه همگى در اتاق زايمان ويژه بيماران كرونايي كه از روزهاى اول اماده كرده بوديم، زايمان كردند.

دکتر جلالی افزود: آخرین آمار بستری ما حدود ۳۰۰ نفر است که در طول روز حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر ترخیص می‌شوند و کمتر از این تعداد نیز بستری می‌شوند.

او با بیان اینکه در ۵ تا ۶ روز گذشته آمار ما رو به کاهش بود، گفت: در سیستم بهداشتی و درمانی ۲۰ الی ۳۰‌درصد کنترل بیماری به ما مربوط می‌شود و حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد مربوط به سازمان‌هایی ميشود که می‌توانند دخالت بارزی در پیشگیری از سرایت داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: بهتر است تعطیلی اصناف را با جديت و نظارت بيشتر ادامه دهیم و پایش دائمى داشته باشیم که هیچ مغازه‌ای به غیر از اصناف مجاز باز نباشند و مسافران نیز به سفر نروند.

دکتر جلالی گفت: مردم در ۲ هفته پیش رو رفت‌وآمد نداشته باشند، شب‌نشینی و دورهمی‌ها را تعطیل و مطلقا به بیرون نیایند.
او افزود: با ادارات نیز هماهنگی‌های خوبی شده است که کارمندان را به یک‌ سوم تقلیل دهند.

انتهای پیام / ک

کلیدواژه ها :دانشگاه تهران
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking