۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۳

رئیس اداره صنعت بروجرد:

۲۰۰ واحد قنادی در بروجرد تعطیل شد

۲۰۰ واحد قنادی در بروجرد تعطیل شد
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: در راستای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ۲۰۰ واحد قنادی این شهرستان تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: در راستای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ۲۰۰ واحد قنادی این شهرستان تعطیل شد.

حمید آزادبخت افزود: برابر مصوبه ستاد مبارزه با کرونا از امروز فعاالیت مجموع واحد‌های قنادی این شهرستان ممنوع بوده و در صورت مشاهده تخلف پلمب خواهند شد.

او اظهارداشت: در هفته آخر اسفندماه مجموع فعالیت صنوف غیر ضروری مانند بازار و فروشگاه‌های پوشاک و کیف و کفش ممنوع شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد بیان کرد: فقط فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های خدماتی مصرف اجازه فعالیت دارند.

آزادبخت اضافه کرد: در راستای برخورد با واحد‌های متخلفی که از سوی ستاد مبارزه با کرونا تعطیل و قوانین را رعایت ننموده و مجددا فعالیت خود را از سر گرفته و موارد بهداشتی را رعایت نکرده اند در هفته جاری ۵۰ واحد متخلف پلمب شده است.

او ادامه داد: در جریان بازرسی گشت‌های مشترک کمیته نظارت بر اماکن عمومی ستاد مدیریت بیماری کرونا در اسفند ماه گذشته ۳۲۰ واحد‌های صنفی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی مربوط به پیشگیری از بیماری کرونا پلمب شد.

رییس اداره صمت تاکید کرد: با توجه به اینکه سلامت مردم اولویت نخست ستاد مدیریت بیماری کرونا است گشت‌های بازرسی به طور مستمر فعالیت دارند.

آزاد بخت یادآور شد: براساس مصوبه ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا مقرر شد کلیه واحد‌های صنفی به غیر از واحد‌های صنفی نظیر نانوایی ها، مرغ فروشی ها، فروشگاه‌های توزیع مواد پروتینی، خواروبار و لبنیات تعطیل بوده، اما متاسفانه برخی از واحد‌های صنفی آنگونه که باید نکات بهداشتی را رعایت نکرده و به دلیل شرایط مالی محددا اقدلم به بازگشایی مغازه نموده که تا پایان فروردین پلمب خواهند شد.

او افزود: پلمب این واحد‌ها با همکاری اماکن نیروی انتظامی، اصناف و بهداشت انجام لازم است از همه دستگاه‌های همکار که تعاملی ویژه در ارتباط با برخورد با متخلفان دارند جا دارد تشکر نمود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: اکثریت صنوف سطح شهر که بصورت خودجوش با تعطیل کردن بازار و کسب خود سهم مهمی در کنترل این ویروس داشته باید دولت برنامه‌ای اساسی در ارتباط با حساب‌های مالی از قبیل چک‌های برگشتی آن‌ها داشته باشد.

آزادبخت با اشاره به تعطیلی برخی صنوف اظهارداشت: برخی اتحادیه‌ها مانند لوازم بهداشتی و ساختمانی (فروش شیرآلات و لوازم جانبی)، اتحادیه صنف مکانیک خودرو، اتحادیه صنف مکانیک خودرو، اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و اتحادیه صنف لاستیک فروشان بروجرد، اتحادیه لوازم الکتریکی و سیم کش ساختمانی بروجرد با ایجاد ۳۱ کشیک به طور شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شهروندان هستتد.

منبع: ایرنا

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking