۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۱

آب ۱۳ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان قطع است

آب ۱۳ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان قطع است
سرگزی گفت: سیل سوم و چهارم فروردین در جنوب این استان آب ۴۱ روستا را دچار مشکل کرد که تاکنون آب ۲۸ روستا وصل و ۱۳ روستا همچنان قطع است.

روح الله سرگزی  معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان  در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  اظهار داشت: همچنین در سیلاب اخیر با توجه به شدت بارش‌ها برق ۸۸ روستای سیستان و بلوچستان قطع شد که در هم‌اینک برق همه روستا‌ها بجر چهار روستای شهرستان بزمان وصل است.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۱ راه ارتباطی قطع شده ناشی از سیلاب ۱۰مسیر با فروکش کردن طغیان رودخانه‌های محلی بازگشایی و هم‌اینک تنها مسیر بهشت آبا - جلگه چاه اسحاق بسته است.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌های اخیر آسیب جدی به بخش کشاورزی این استان وارد کرده است.

وی بیان کرد: در سیلاب اخیر ۷۱ خانوار در جنوب سیستان و بلوچستان دچار آسیب شدند که در چادر اسکان اضطراری یافتند.

سرگزی از شهروندان خواست که جوانب احتیاط را رعایت کرده و از تردد‌های غیرضروری در محور‌های مواصلاتی، اسکان در مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها و پایین دست سد‌ها خودداری کنند.

براثر بارندگی‌های سوم و چهار فروردین در سیستان و بلوچستان ۱۱ مسیر ارتباطی در جنوب این استان را بست و راه ارتباطی ۹۱ روستای شهرستان‌های میرجاوه و تفتان و ۴۰ روستای شهرستان دشتیاری قطع شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بیشترین بارش‌های شبانه روز گذشته با ۸۹.۴ میلی‌متر مربوط به «چانف» نیکشهر، «ساربوگ» قصرقند ۷۸، «درودی نرون» خاش ۷۱.۵، «پیپ» نیکشهر ۶۷، «همت آباد کورین» زاهدان۶۳، «توتان» نیکشهر ۶۲.۵، بنت» نیکشهر ۶۱، «دستگرد» نیکشهر ۶۰ و «میرآباد» زاهدان ۵۸.۵ میلی‌متر گزارش شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking