۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۹

شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۶۳ نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۶۳ نفر رسید
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در محدوده سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به ۱۶۳ نفر افزایش یافت.

دکتر محمد هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  اظهار داشت:‌بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۱۱۰ نفر به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۳۶ نفر دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۱۷ نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص دارد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۱ نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تاکنون هزار و ۶۴ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری شده بودند که ۷۷ نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.

وی بر رعایت بهداشت و جلوگیری از تردد غیر ضروری شهروندان تاکید کرد و افزود: هم‌اینک سه هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی سیستان و بلوچستان فعال است و ۷۲۴ تخت نیز در مراکز نقاهتگاهی آماده شده است.

هاشمی با اشاره به اهمیت غربالگری غیر حضوری برای شناسایی زودهنگام موارد ویروس کرونا گفت: تاکنون ۹۰ درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی ایرانشهر و حدود ۷۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دانشگاه علوم پزشکی زابل از طریق سامانه ۴۰۳۰ و سلامت مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی اظهارداشت: قبل از نوروز تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان کمتر از ۱۰۰ مورد بود که با ورود مسافران به این استان شاهد افزایش چشمگیری تعداد مبتلایان بودیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking