۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵

یک مورد فوتی و 6 ابتلای جدید به کرونا در هرمزگان/آمار کرونایی‌ها به 161 نفر رسید‌

یک مورد فوتی و 6 ابتلای جدید به کرونا در هرمزگان/آمار کرونایی‌ها به 161 نفر رسید‌
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت:‌در 24 ساعت گذشته 6 مورد ابتلا جدید به کرونا داشتیم و یک نفر جان خود را از دست داده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس حسین فرشیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک رفتار جدید از ویروس کرونا کشف شده است که لازم است ما هم نسبت به آن رفتار جدید از خود نمایش دهیم و برخی از رفتارهایمان را اصلاح کنیم. 

وی افزود: در هفته‌های گذشته بیشتر صحبت از این بود که ویروس کرونا بیشتر برروی سطوح و اماکن بسته یافت می ماند اما طبق تحقیقات جدید نشان می دهد که این ویروس تا حدود 8 ساعت می تواند معلق در هوا زنده بماند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: بنابراین باید حتما از حضور اماکن شلوغ پرهیز شود و در مکان‌هایی مانند فروشگاه‌ها حتما فاصله یک متر تا یک و نیم متر رعایت شود. 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان هرمزگان به 148 نفر رسید17 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان هرمزگان شناسایی شدترخیص 48 بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان/ 100 تخت بیمارستانی به مبتلایان اختصاص یافت

وی ادامه داد: طی 5 هفته گذشته از یک هزار و 63 موردی که بعنوان بیمار حاد تنفسی مراجعه کرده‌اند 79 نفر از این تعداد بستری، 54 نفر ایزوله و 7 نفر در آی‌سی‌یو بستری هستند. 

فرشیدی ابراز داشت: در 24 ساعت گذشته آزمایش 6 نفر دیگر مثبت اعلام شده و آمار مبتلایان به کووید 19 در هرمزگان به 166 مورد افزایش پیدا کرده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: هم اکنون 8 نفر در بخش بیماران حاد تنفسی بستری هستند و یک مورد فوتی هم گزارش شده است که یک آقای 75 ساله است و به این ترتیب آمار فوتی‌ها به 13 نفر افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب بندرعباس 79 مورد، کیش 33 مورد، قشم 18 مورد، میناب 10 مورد، بندرلنگه 7 مورد، حاجی آباد 4 مورد و بقیه شهرستان‌ها‌ با آمار قبلی هستند. 

کلیدواژه ها :هرمزگان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking