۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۷

پیشنهاد استاندار هرمزگان به رئیس جمهور/سدهای جدید در هرمزگان احداث شود

پیشنهاد استاندار هرمزگان به رئیس جمهور/سدهای جدید در هرمزگان احداث شود
استاندار هرمزگان گفت: در استان هرمزگان 14 رودخانه بزرگ جریان دارد و پیشنهاد می دهیم که سدهای جدیدی در این استان برای مهار روان آب های حاصل از بارندگی‌ها احداث شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، فریدون همتی ظهر امروز در جلسه ویدئو کنفرانس با دکتر حسن روحانی رئیس جمهور به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته برای مدیریت، پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان هرمزگان و همچنان اقدامات انجام شده برای خدمت رسانی به سیل زدگان پرداخت.

استاندار هرمزگان با اشاره به طرح مللی مقابله با کرونا اظهار داشت: در این طرح که به منظور شناسایی افراد مبتلا به کرونا انجام می شود در استان هرمزگان تاکنون بیش از یک میلیون و 285 هزار نفر از مردم غربالگری شده اند.

وی افزود: این تعداد از مردم  شامل 74 درصد از جمعیت این استان می شوند  که در غربالگری انجام شده کلیه اطلاعات آنان ثبت شده است و این طرح تا غربالگری 100 درصدی مردم استان ادامه دارد.

انجام تست غربالگری و تست سلامت مسافران در مبادی ورودی هرمزگان+فیلماستاندار هرمزگان: خود را برای بدترین شرایط شیوع کرونا آماده کرده‌ایم + فیلماستاندار هرمزگان: مراقبت‌ها در مبادی ورودی و خروجی استان هرمزگان تشدید می‌شود

همتی بیان کرد: از اوایل اسفندماه تاکنون طرح کنترل و مراقبت تمامی مبادی ورودی زمینی، ریلی، هوایی و دریایی استان هرمزگان در حال انجام است و هدف از آن  پیشگیری از بیماری کرونا و ورود بیماران جدید به استان است که طی این مدت بیش از 921 هزار نفر در  مبادی ورودی تحت کنترل و تب سنجی قرار گرفته‌اند که از میان آنان 403 نفر از افراد دارای علائم مشکوک به بیماری شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته موجب کاهش 94 درصدی مسافرت ها به استان هرمزگان شده است تصریح کرد: در این ایام طبق اعلامی که قبل از تعطیلات نوروزی شد هیچ گونه خدماتی به گردشگران در هرمزگان ارائه نمی‌شود و تمامی مراکز اقامتی تعطیل هستند ضمن اینکه در پارک ها و سواحل و جزایر استان نیز اجازه اسکان به هیچ گردشگری داده نشده است.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: 513 تخت بیمارستانی در استان برای معالجه و درمان بیماران مبتلا به کووید19 در نظر گرفته شده و همچنین نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز بیمارستانی صحرایی راه اندازی کرده و در اختیار مدیریت بهداشت و درمان استان قرار داده است.

 همتی خاطرنشان کرد: در صورت وخیم تر شدن اوضاع بیمارستان صحرایی مدیریت بحران استان را نیز در نظر گرفته ایم که در صورت نیاز آماده ارائه خدمات می باشد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان در ادامه سخنانش به راه اندازی خطوط تولید ماسک، لباس ضدویروس، ژل های ضد عفونی کننده و الکل اشاره کرد و از کمک های بخش بازگانی تشکر کرد. 

همتی در بخش دیگر صحبت هایش به بارندگی اخیر در هرمزگان و سیل اشاره کرد نقش آفرینی سدهای استان در مهار سیلاب را به سمع و نظر رئیس جمهور رساند و با بیان اینکه در برخی نقاط سیل خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها وارد کرده است از که امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده تلاش ها برای جبران خسارت ها خبر داد.

استاندار هرمزگان تاکیدکرد: در استان هرمزگان 14 رودخانه بزرگ جریان دارد و پیشنهاد می دهیم که سدهای جدیدی در این استان برای مهار روان آب های حاصل از بارندگی‌ها احداث شود.

 وی خاطرنشان کرد: برای احداث سدهای جدید در هرمزگان مذاکراتی نیز با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی صورت گرفته و از دولت نیز می‌خواهیم تا به تحقق این امر مهم کمک کند.

کلیدواژه ها :هرمزگان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking