۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۵

استاندار خراسان جنوبی: محدودیت‌های بیشتر در موج دوم تعطیلات نوروزی اعمال می‌کنیم

استاندار خراسان جنوبی: محدودیت‌های بیشتر در موج دوم تعطیلات نوروزی اعمال می‌کنیم
استاندار خراسان جنوبی از اعمال محدودیت های ویژه در سطح کشور همزمان با موج دوم تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: محدودیت ها در سطح کشور و به صورت ملی اعمال خواهد شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،  محمدصادق معتمدیان  عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان خراسان جنوبی در بیرجند، با تشکر از افرادی که توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و برای پیشگیری از ابتلای به بیماری در خانه مانده اند،اظهار داشت: اعمال این محدودیت ها به جهت بی مبالاتی و عدم توجه درصد اندکی از افراد جامعه است که توصیه های بهداشتی را جدی نگرفته اند.

وی بیان کرد: این دسته افراد با عدم رعایت نکات ایمنی لازم و به مسافرت رفتن، حقوق گروهی که تابع قانون بودند و حتی کادر درمانی که شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند را پایمال کرده اند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بنا به مصوبه هیئت دولت، مدیران دستگاه ها باید برای پاسخگویی به نیاز مراجعان، حضور یک سوم نیروها را در قالب شیفت سازماندهی کنند افزود: دو سوم دیگر نیروها نیز می توانند با استفاده از مرخصی در محیط اداری حاضر نشوند و این کاهش آمار کارکنان در دستگاه های اجرایی، قطعاً تأثیر خوبی در میزان ترددها خواهد داشت.

استاندار  خراسان جنوبی در ادامه از راه اندازی 11 نقاهتگاه در 11 شهرستان استان گفت و اظهار داشت: با کمک فرمانداران، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه پاسداران و... 141 تخت در فضایی مناسب تعبیه و سازماندهی شده تا در شرایط خاص مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

اهدای اقلام بهداشتی پارلمان بخش خصوصی کشور به 14 به بیمارستان خراسان جنوبیآمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 217 نفر افزایش یافتآمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 200 نفر افزایش یافت

معتمدیان با اشاره به مطالبه مردمی درخصوص انسداد ورودی و خروجی های استان برای کاهش ترددها، تصریح کرد: براساس دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا 13 استان مکلف به کنترل خروجی های خود بودند.

وی با تأکید بر این که خراسان‌جنوبی در شمار این استان ها لحاظ نشده بود، گفت: به جهت پاسخ به مطالبه مردم و رفع این دغدغه از جامعه، 9 نقطه اصلی در ورودی و خروجی های استان تعیین شد.

مقام عالی دولت در خراسان جنوبی اظهارکرد: با استقرار تیم های مشترک هلال‌احمر، نیروی انتظامی، راهداری و... در این 9 ایستگاه، ضمن اعمال محدودیت برای ورود مسافران به داخل شهرهای استان، برای تمامی افراد، معاینات اولیه کنترل سلامت، همواره انجام می شود.

وی  از تلاش استان برای رفع نیازهای بهداشتی گفت و بر تأمین تجهیزات و نیازمندی های درمانی بیمارستان های سطح استان به جهت پاسخگویی مطلوب تر به مراجعان، تأکید کرد.

معتمدیان با اشاره  به تلاش همه دستگاه ها در کلان کشور و در استان برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی خاطرنشان کرد: با وجود همه محدودیت های ناشی از  تحریم ها، از کشورهای بسیار موفق در بحث تأمین نیازهای عمومی مردم بوده ایم و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.

وی تأکید کرد: در مقابل همه سختی هایی که تحمل می شود، از مردم فهیم کشور و بالطبع استان انتظار می رود در رعایت مسایل‌ بهداشتی دقت لازم را داشته باشند و با توجه به شرایط موجود دنیا، همچنان در خانه ماندن اصلی ترین توصیه ما به مردم است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking