۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۸

اهدای اقلام بهداشتی پارلمان بخش خصوصی کشور به 14 به بیمارستان خراسان جنوبی

اهدای اقلام بهداشتی پارلمان بخش خصوصی کشور به 14 به بیمارستان خراسان جنوبی
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند از اهدای نخستین محموله اقلام بهداشتی اتاق های بازرگانی ایران و تهران به بیمارستان های خراسان جنوبی خبرداد و گفت: در کنار بخش درمان برای گذر کشور از این بحران و شکست کرونا هستیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ،  محسن احتشام عصر امروز در آیین توزیع این اقلام اظهار داشت: اتاق های بازرگانی به نمایندگی از بخش‌ خصوصی در کنار دیگر نهادها در صف اول مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور ایستاده ‌است و برای تامین بخشی از تجهیزات پزشکی و اقلام مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تلاش می کند.

وی گفت: اتاق بازرگانی بیرجند هم در راستای مسئولیت اجتماعی و باورهای دینی و انسانی همچون اتاق های بازرگانی سراسر کشور توان خود را در راستای هم افزایی و همیاری عمومی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا در استان بکار گرفته و از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند افزود: با تلاش های شبانه روزی تیم مشترکی از نهادهای مرجع بخش خصوصی و با همکاری فعالان اقتصادی و پیگیری های اتاق بازرگانی بیرجند کمک های اتاق های بازرگانی ایران و تهران در 14 بیمارستان خراسان جنوبی توزیع می شود.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 217 نفر افزایش یافتآمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 178 نفر افزایش یافتمراکز بستری و نگهداری بیماران کرونایی در خراسان جنوبی ایجاد شده است

احتشام  با بیان اینکه این کمک ها میزان آن هم چنان در حال افزایش است، ادامه داد: اقلام بهداشتی تهیه شده با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ به شهرستان های مختلف ارسال می‌شود تا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توزیع ‌شود.  

رئیس پارلمان بخش خصوصی بیرجند اظهار کرد: این اقلام شامل 350عدد کلاه، دو هزار و 100 عدد لباس گان، 700 عدد لباس اورآل، 420عددعینک یکبار مصرف و420عدد شیلد محافظ صورت،یک هزار و 400 عدد دستکش لاتکس،هزار و 400 عدد دستکش معاینه و 2 دستگاه ونتیلاتور پرتال است.

وی با قدردانی از پزشکان و کادر درمان بیمارستان‌های استان و کشور که در حال خدمات رسانی به مبتلایان ویروس کرونا هستند، بیان داشت: پرستاران و پزشکان ما قهرمانان خط مقدم عبور از بحران کنونی در کشور هستند و اتاق بازرگانی همچنان در کنار بخش درمان برای گذر کشور از این بحران و شکست کرونا ایستاده ‌است.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking