۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۰

150 طلبه در قرارگاه مقابله با ویروس کرونا حوزه‌های علمیه خراسان شمالی تلاش می‌کنند

150 طلبه در قرارگاه مقابله با ویروس کرونا حوزه‌های علمیه خراسان شمالی تلاش می‌کنند
معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی از فعالیت بیش از 150 طلبه خواهر و برادر استان در قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا خبر داد.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام مهدی مهرپویان، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد، با تشریح فعالیت طلاب و روحانیون خراسان شمالی در مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: فعالیت‌های جهادی طلاب و روحانیان استان در قالب قرارگاه جهادی کریم اهل‌البیت(ع) تا پایان شیوع این ویروس منحوس ادامه دارد.

قرارگاه "هر طلبه یک سرباز" راه‌اندازی شدمجاهدت «علی‌وار» طلبه تبریزی به زبان تصویرسازی+عکستقدیر نماینده ولی‌فقیه از طلاب جهادگر برای غسل بیماران کرونایی در البرز‌

وی افزود: در ابتدای شیوع این ویروس و بیماری، مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی با ارسال نامه‌ای به دانشگاه علوم پزشکی استان، آمادگی طلاب جهادی را اعلام کرد.

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی، گفت: سپس با دعوت از متخصصین دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر استان، جلسه توجیهی را برای طلاب و مدیران مدارس علمیه استان برگزار شد که حدود 100 طلبه جهادی، آمادگی خود را برای حضور در بیمارستان‌های اختصاصی بیماران کرونایی و ضدعفونی شهر و تب‌سنجی اعلام کردند.

مهرپویان تصریح کرد: روحانیون طرح هجرت(مستقر در روستاها) نیز با تبلیغ نکات بهداشتی دستورات دینی در این زمینه، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که تا کنون 5 رأس گوسفند، با هدف دفع بلای کرونا ویروس قربانی و میان نیازمندان توزیع کرده‌اند‌.

وی ادامه داد: گرفتن تست تب از مسافران پایانه مسافربری بجنورد، فرودگاه و مبادی شهرهای بجنورد، شیروان، شهرکگلستان و همچنین ضدعفونی‌ کردن وسایل نقلیه و عابربانک‌های شیروان، بسته‌بندی اقلام بهداشتی، از دیگر فعالیت‌های جهادی طلاب و روحانیون استان بوده است.

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه استان افزود: فعالیت 50 طلبه خواهر در زمینهٔ دوخت ماسک و لباس مخصوص پرستاران و کادر درمانی، و همچنین فرهنگ‌سازی طلاب برادر و خواهر در فضای مجازی، با هدف تشویق مردم به رعایت دستورات بهداشتی، نرفتن سفر، عدم دید و بازدید نوروزی، فرهنگ‌سازی برای ماندن در خانه و... از جمله اقدامات طلاب علوم دینی در این جهاد مقدس بوده که ان‌شاءالله تا ریشه‌کنی این ویروس منحوس ادامه خواهد داشت.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking