۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۸

ابتلای 192 کرمانشاهی به "کرونا"/ نگران موج بیماری از 15 فروردین هستیم

ابتلای 192 کرمانشاهی به
سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از تایید ابتلای 192 کرمانشاهی به کرونا خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ابتلای 192 کرمانشاهی به کرونا تا پایان شب گذشته گفت: متاسفانه از این تعداد 20 نفر جان باختند.

وی افزود: از شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون 973 بیمار تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد 856 نفر ترخیص شده و 97 نفر همچنان بستری هستند.

شکیبا با اشاره به موج سفرهای نوروزی و از طرفی افزایش دید و بازدید های نوروزی گفت: متاسفانه 10 تا 20 درصد از افرادی که در استان مسائل بهداشتی و محافظتی را رعایت نمی کنند، موجب به خطر افتادن جان مابقی افراد می شوند.

وی با اشاره به سیر تصاعدی مبتلایان کرونا در استان گفت: نگرانی ما برای 15 فروردین است که تقریبا دوره کمون بیماری افرادی که در تعطیلات آلوده شده اند سپری شده و علائم بیماری خود را نشان می‌دهد و قطعا موارد مثبت بیماری افزایش چشمگیری خواهد داشت.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به تجمعات مردمی در مناطقی مانند انتهای مسکن، الهیه، نوبهار و دولت آباد گفت: متاسفانه بیشترین موارد مثبت کرونا هم طبق بررسی های صورت گرفته متعلق به همین مناطق است و اگر مردم همکاری نکنند سیر بیماری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking