۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۱

472 هزار ماسک در استان بوشهر توزیع شد

472 هزار ماسک در استان بوشهر توزیع شد
گروه استان‌ها ـ معاون استاندار بوشهر با اشاره به تولید و توزیع 472 هزار ماسک در استان بوشهر گفت: از این تعداد 35 هزار 730 ماسک آن N95 است که در اختیار مراکز درمانی استان بوشهر قرار گرفته است.
- اخبار استانها -

 سعید زرین‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با تاکید بر توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: توجه به ضدعفونی، موارد بهداشتی و پرهیز از سفر کردن در مقابله با ویروس کرونا امری مهم و ضروری است.

وی، با بیان اینکه مناطق مختلف استان بوشهر با همکاری شهرداران، دهیاران، دستگاه‌های اجرایی، بسیج، سپاه پاسداران، ارتش، انتظامی و سایر نیروهای مسلح  استان بوشهربه صورت دائم ضدعفونی می‌شود گفت: برای شکست ویروس کرونا همکاری همگانی با توجه به تلاش‌های انجام شده امری مهم و ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به فعال شدن کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولید ملزومات مورد نیاز مردم و مراکز درمانی خاطر نشان کرد: در این راستا تاکنون 472 هزار ماسک در استان بوشهر تولید و توزیع شده که از این تعداد 35 هزار 730 ماسک آن  N95  است که در اختیار مراکز درمانی استان بوشهر قرار گرفته است.

زرین‌فراز تولید و توزیع  ژل و محلول ضدعفونی کننده خبر داد و بیان کرد: تاکنون افزون بر 143 هزار عدد ژل و محلول ضدعفونی کننده در استان بوشهر تولید شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی، تولید و توزیع  247 هزار جفت دستکش یکبار مصرف در استان بوشهر را از دیگر برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا دانست و خاطر نشان کرد: در این راستا تاکنون یک‌هزار 115 دستکش واینیل و بیش از 70 هزار دستکش لاتکس و بیمارستانی تولید و توزیع شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر افزود:  اقلام یاد شده جدایی از عرضه فروشگاه‌های کالا پزشکی و داروخانه‌ها به مردم است.

زرین‌فر با اشاره به خدمات فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی در راستای کمک به مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی بوشهر  کالاها و تجهیزات مورد نیاز جامعه در مقابله با ویروس کرونا از خارج از کشور وارد کردند و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند.

وی، از واردات 290 کارتن 24 تایی ژل 500 میلی‌لیتری خبر داد و بیان کرد: ارزش این محموله افزون بر 2.5 میلیارد ریال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از تامین 2 هزار دست لباس مخصوص پزشکان و پرستاران توسط فعالان اقتصادی بوشهر خبر داد و افزود: این البسه که در راستای مقابله با ویروس کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته به ارزش 800 میلیون ریال است.

وی،  تامین  20 هزار  ماسک N95،  تب سنج لیزری، 2 هزار ست استریل، 100 هزار دستکش لاتکس، 2 هزار عینک بیمارستانی، 2 هزار شیلد صورت، 100 اکسیمتر و دیگر لوازم پزشکی را از دیگر خدمات اتاق بازرگانی بوشهر در مقابله با ویروس کرونا دانست.

فعالان اقتصادی استان بوشهر 5.5 میلیارد ریال برای مقابله با ویروس کرونا پرداخت کردند نخستین محموله مواد ضدعفونی فعالان اقتصادی بوشهر ترخیص شد +فیلم عرضه محلول‌های ضدعفونی و ماسک در استان بوشهر بهبود یافته است

زرین‌فر تامین تجهیزات درمانی را از دیگر فعالیت فعالان اقتصادی بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: فعالان اقتصادی بوشهر علاوه بر تامین تجهیزات یاد شده، سرمایه در گردش کارگاه‌های تولیدی ماسک، دستکش و محلول‌های ضدعفونی تامین و پرداخت کردند.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking