۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۳

‌آخرین اخبار کرونا در شهرری|‌شیب کند مبتلایان به ویروس / هشدار نسبت به موج بازگشت مسافران

‌آخرین اخبار کرونا در شهرری|‌شیب کند مبتلایان به ویروس / هشدار نسبت به موج بازگشت مسافران
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: با وجود اینکه وضعیت شیوع این بیماری در سطح شهرستان ری در حال کاهش است اما نباید از مسافرت‌ها نیز غافل شویم و موج برگشت مسافران نوروزی باید مدنظر قرار گیرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، علیرضا صدرایی امروز در نشست بررسی آخرین وضعیت اقدامات شهرستان در کنترل و مقابله با کرونا اظهار داشت: شهرستان ری تابع کل استان تهران است که شیب تند افزایش شیوع در آن گرفته شده و روند بیماری در سطح شهرستان نیز در چند روز اخیر با شیب کندی همراه خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش ترددها در سطح شهرستان بیان کرد: تعطیلی اصناف در سطح شهرستان‌ها با کاهش تردد شهروندان همراه بوده که کمک شایان توجهی به کنترل وضعیت داشته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری همچنین تصریح کرد: با وجود اینکه وضعیت شیوع این بیماری در سطح شهرستان ری در حال کاهش است اما نباید از مسافرت‌ها نیز غافل باشیم و موج برگشت مسافران نوروزی باید مدنظر قرار گیرد.

صدرایی ادامه داد: در سطح شهرستان همچنان بخش دولت‌آباد بیشترین میزان شیوع را دارد که اقدامات پیشگیرانه در این محله در حال انجام است و همچنین آسایشگاه سالمندان کهریزک که در روزهای ابتدایی درگیری بیشتری داشت در حال حاضر با ورود تیم بهداشت و درمان و آتش‌نشانی منطقه جهت ضدعفونی کردن تحت کنترل قرار گرفته است.

ضدعفونی معابر ‌اشتهارد از سوی گروه‌های جهادی و ‌لشکر 10 سیدالشهدا + تصاویرگزارش ویدئویی تسنیم| دانشگاهیان لرستان در خط مقدم نبرد با کرونا / تولید 6000 لیتر مواد ضدعفونی‌کننده در دانشگاهتهران| تولید و توزیع محلول ضدعفونی کننده و ماسک در پیشوا

وی سپس با بیان اینکه شناسایی زنجیره شیوع بسیار قابل اهمیت است بیان کرد: موج نخست بیماری در سیستم بر مبنای درمان‌محور بود که هر بیمار با کوچکترین علائم به بیمارستان منتقل می‌شد و این سبب تکمیل ظرفیت بستری از بیمارستان‌ها شد اما اصل اپیدمی بر کنترل است و باید در شناسایی و قطع زنجیره اقدام کرد.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری تأکید کرد: در مواجه با بیماری کرونا باید رصد و سطح بندی صورت گیرد که بنا بر اعلام وزارت بهداشت باید تمامی خانواده‌ها در سامانه سیب ثبت شوند که در حال حاضر 700 هزار نفر در این سامانه ثبت شده است.

صدرایی در ادامه افزود: برآورد ما این است که حدود یک میلیون نفر در سطح شهرستان در سامانه سیب ثبت‌نام کنند بنابراین در حال حاضر سامانه سیب به اطلاعات 700  هزار نفر در ری دسترسی دارد.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی برای ثبت خانوارهای ثبت نشده در سامانه سیب نیاز به فضای عملیاتی، نیروی انسانی و سخت‌افزار مناسب داریم تا در فرصت یک یا دو روزه اطلاعات باقی خانوارها در سامانه ثبت شود.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری خاطرنشان کرد: براساس دستورالعملی که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است نیاز به نیروی انسانی جهت ضدعفونی داریم که هر مرکز نیاز به 12 نیرو دارد و در دستورالعمل شیوه کار به صورت کامل شرح داده شده و فعالیت هر گروه توسط ناظر اداره بهداشت رصد می‌شود.

طرح بسیج ملی رصد افراد مشکوک به بیماری کرونا در شهرری در حال اجراست

در ادامه مهدی مجیدی معاون سیاسی فرمانداری ویژه شهرستان ری اظهار داشت: طرح بسیج ملی و رصد و پایش افراد مشکوک به بیماری کرونا دارای 4 مرحله است که 3  مرحله از آن تاکنون در سطح شهرستان ری اجرایی شده است.

وی افزود: در حال حاضر سالم‌سازی محیط توسط دهیاران و شهرداران در سطح شهرستان ری اجرایی شده و در حال انجام است و همچنین کنترل ادارات از نظر تجهیز به تب‌سنج و کاهش نیروها صورت گرفته است.

معاون سیاسی فرمانداری ویژه شهرستان ری سپس افزود: پایش مسافران در مبادی ورودی و خروجی شهرها تأکید شده و در شهرستان ری نیز تمامی اقدامات لازم در سطح شهرستان به بهترین نحو صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مرحله چهارم از طرح بسیج ملی نیز باید در سطح شهرستان اجرایی شود تصریح کرد: در مرحله چهارم طرح بسیج ملی به منظور ثبت خانوارها در سامانه سیب وزارت بهداشت نیازمند همراهی و همکاری شهرداران، بخشداران و رؤسای شوراهای شهرستان می‌باشیم.

معاون سیاسی فرمانداری ری همچنین گفت: همیاری و همکاری تمامی دستگاه‌ها و مسئولان در سطح شهرستان به منظور رصد و ثبت وضعیت خانوارها در سامانه سیب بسیار حائز اهمیت است.

کلیدواژه ها :سامانه سیب
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking