۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۹

منابع طبیعی آذربایجان‌غربی به صورت وسیعی تخریب شده است

منابع طبیعی آذربایجان‌غربی به صورت وسیعی تخریب شده است
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون یکی از دلایل اصلی بروز سیل در استان، از بین رفتن منابع طبیعی و پوشش گیاهی است چون در زمینه صیانت از منابع طبیعی عملکرد مناسبی وجود نداشته است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، محمدمهدی شهریاری امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت مدیریت سیلاب، به اخطارهای سازمان هواشناسی اشاره کرد و افزود: بنابراین دستگاه‌های متولی و فرمانداران باید به منظور پیشگیری از وقوع سیلاب و کاهش خسارتهای احتمالی اهتمام کنند.

وی با اشاره به لزوم شناسایی،لایروبی و ایمن سازی فوری نقاط حساس اظهار کرد: در این راستا فرمانداران باید با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای در سریعترین زمان ممکن نسبت به اجرای عملیات لایروبی و ایمن‌سازی رودخانه‌ها و نیز جابجایی روستاهای در معرض خطر اقدام کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی با ابراز خرسندی از همکاری مردم و مسئولان در لایروبی 75 کیلومتر از رودخانه‌های استان در سال گذشته که از بروز خسارتهای گسترده جلوگیری به عمل آمد گفت: نهادهای متولی باید در کمترین زمان ممکن نسبت به اجرای اقدامات پیشگیرانه تلاش کنند.

توزیع 9 میلیون اصله نهال بین مردم در هفته منابع طبیعیکاشت 2هزار درخت در جزیره قشم/ حفظ و گسترش منابع طبیعی وظیفه دینی و عقلی است+فیلمتاکید نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بر حفظ منابع طبیعیوی با اشاره به دلایل اصلی بروز سیل در استان تصریح کرد: متاسفانه منابع طبیعی و پوشش گیاهی در استان از بین رفته و در زمینه صیانت از منابع طبیعی عملکرد مناسبی در آذربایجان‌غربی وجود نداشته و برای همین امروز شاهد تخریب وسیع منابع طبیعی هستیم.

شهریاری با تاکید بر برخورد با متجاوزین به بستر و حریم رودخانه ها افزود: برای پیشگیری از بروز خسارت در مواقع بحران از جمله سیل نیاز است تا از تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها به صورت جدی جلوگیری به عمل آید.

وی اظهار کرد: همچنین تکمیل پل‌های در دست ساخت، جلوگیری از چرای بی رویه احشام، بسیج ماشین آلات و بیمه پایه کشاورزی از دیگر موضوعاتی است که برای پیشگیری از وقوع بحران سیلاب باید در دستور کار قرار گیرد.

کلیدواژه ها :غرب بروز
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking