۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۲

اقلام زیستی بین همه افراد درگیر سیل در هرمزگان توزیع شده است

اقلام زیستی بین همه افراد درگیر سیل در هرمزگان توزیع شده است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: اقلام زیستی در بین همه افراد و خانوار‌های درگیر سیل در هرمزگان توزیع شده است و مردم به خانه‌های خود بازگشته‌اند.
- اخبار استانها -

مختار سلحشور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: در 48 ساعت گذشته ما شاهد بارندگی‌های شدیدی در استان هرمزگان بودیم که متاسفانه در بخش تخت شهرستان بندرعباس تعدادی از هموطنان که به هشدارها توجه نکرده بودند درگیر سیلاب شده و دو نفر از آن ها جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در حادثه دیگری در شهرستان رودان 2 نفر که اهل استان هرمزگان هم نبودند به آب نما جهت تفریح رفته بودند که متاسفانه جان خود را از دست داده و مفقود می‌شوند، از همان ساعات اولیه تلاش ها برای جستجوی اجساد این افراد آغاز شد که یک نفر از آن ها پیدا شده و فرد دیگر همچنان مفقود است و تلاش ها برای یافتنش ادامه دارد.

بارندگی در رودان 977 میلیارد ریال خسارت به بار آورد + تصویرجهاد این روزهای دانشجویان در سنگر خدمت به مردم / امدادرسانی به مردم سیل‌زده روستای تمبک + تصاویرروستای تنبک پایین میناب پس از سیل به روایت تصویر

مدیرعامل جمعیت  هلال احمر استان هرمزگان بیان کرد: در شهرستان میناب هم به دلیل بالا بودن حجم بارش‌ها در جنوب کرمان که حوزه آبریز سد استقلال میناب است مسئولین استان تصمیم گرفتند قسمتی از آب پشت سد را رهاسازی کنند و چند روستا از این بابت درگیر آبگرفتگی شدند.

وی عنوان کرد: در روستای تمبک بالا نیروهای امداد و نجات موفق شدند 17 نفر را از خطر حتمی نجات دهند و به محل امن انتقال دهند.

سلحشور تاکید کرد: در روستاهای درگیر سیلاب میناب همان شب اول مردم به مکان های اسکان اضطراری منتقل شدند و به همه افراد متاثر از سیلاب اقلام زیستی به اندازه کافی توزیع شده است و هم اکنون مردم به خانه های خود بازگشته اند.

مدیرعامل جمعیت  هلال احمر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در جاسک و بشاگرد از نقاطی که قبلا دچار سیلاب شده بودند گزارشی دریافت نشده است فقط در جاسک 3 خانوار در یکی از روستاها دچار آبگرفتگی شده بودند که کارهای لازم برای آن ها هم صورت پذیرفته است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking