۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۷

۱۱ شهر سیستان و بلوچستان در فهرست ۳۰ شهر گرم کشور

۱۱ شهر سیستان و بلوچستان در فهرست ۳۰ شهر گرم کشور
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه دمای ۱۱ شهر استان از مجموع ۵۰۴ ایستگاه هواشناسی کشور در فهرست ۳۰ شهر گرم کشور قرار گرفتند.

محمود دیانتی معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  گفت: اگرچه چه چند روزی شاهد کاهش دمای هوا در سطح استان هستیم و خبری از دما‌های بالای ۳۰ درجه نیست، اما باز هم شهر‌های ۱۱ شهر استان جزو گرمترین شهر‌های کشور شبانه روز گذشته کشور شدند.

وی با بیان اینکه شهر‌های راسک و زرآباد با دمای ۲۶.۶ گرمترین نقاط کشور بودند، افزود: علاوه بر این ۹ شهر دیگر استان شامل قصرقند، نیکشهر، هیرمند، چابهار، هامون، زابل، زهک، ایرانشهر و دلگان در فهرست ۳۰ شهر گرم کشور قرار گرفتند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در یک ماه اخیر حدود ۱۸ بار گرمترین نقطه روزانه کشور در شهر‌های سیستان و بلوچستان رخ داده است.

دیانتی افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی تغییرات دمایی استان تا پایان هفته محسوس نیست و از اوایل هفته آینده روند افزایش دما در استان آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: از فردا یک موج بارشی وارد استان می‌شود که میزان بارش‌های آن خیلی قابل توجه نیست، اما احتمال می‌رود روز‌های نخست هفته آینده میزان بارش این سامانه به حدود ۱۰ تا ۲۰ میلی متر نیز برسد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: وزش باد و دریای مواج تا فردا در جنوب استان ادامه خواهد داشت.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking