۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴

کارخانه تولید الکل با ظرفیت بیش از 3000 هزار لیتر در خراسان شمالی راه‌اندازی شد

کارخانه تولید الکل با ظرفیت بیش از 3000 هزار لیتر در خراسان شمالی راه‌اندازی شد
مسئول کمیته اقتصادی و پشتیبانی ستاد مبارزه با کرونای خراسان شمالی گفت: به منظور برطرف کردن نیاز بازار به اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده٬ کارخانه تولید الکل با ظرفیت بیش از 3000 هزار لیتر در خراسان شمالی راه‌اندازی شد.
- اخبار استانها -

رضا موفق در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بار روانی حاصل شده از آن برای خرید کالاهای بهداشتی از سوی مردم٬ اظهار داشت: این خریدها در ابتدا سبب کاهش اقلامی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی کننده در بازار شد و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

استان اردبیل در تولید الکل طبی و مواد ضدعفونی‌کننده خودکفا می‌شودادارات خراسان شمالی موظف به انجام دورکاری هستند؛ مشکل «تأمین الکل» داریمسیستان و بلوچستان|تولید مواد ضدعفونی‌کننده پایه الکلی در چابهار به پایان رسید

وی افزود: در این مدتی که درگیر این بحث بوده‌ایم تاکنون بیش از 21000 لیتر محلول‌های ضدعفونی کننده دست٬ 580 هزار ماسک و 340 هزار جفت دستکش هم از سایر مناطق وارد استان شده و از طریق شبکه‌های مردمی توزیع شده است.

مسئول کمیته اقتصادی و پشتیبانی ستاد مبارزه با کرونای خراسان شمالی گفت: 60 درصد از کالاهای بهداشتی که وارد استان شد باید در بین مردم توزیع شود. روز گذشته نیز حواله 58000 لیتر الکل از استان آذربایجان شرقی صادر شده و 200 هزار ماسک هم به‌زودی وارد استان خواهد شد.

موفق  با بیان این نکته پکیج رایگان بهداشتی در اختیار تمام روستائیان استان قرار خواهد گرفت٬ تصریح کرد: تا کنون توزیع رایگان اقلام بهداشتی در روستاهای شهرستان فاروج به پایان رسیده است. 25000 خانواده روستایی تحت پوشش نهادهای حمایتی از این بسته برخوردار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه تولید الکل استان نیز از روز گذشته بهره‌برداری شده و تا 3000 لیتر در روز تولید محصول می‌کند. هم‌چنین کارخانه تولید ماسک هم با 180 هزار تولید روزانه فعالیت خود را آغاز کرده است. کارخانه تولید دستکش هم با ظزفیت تولید 160 هزار جفت در روز به بهره‌برداری خواهد رسید.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking