۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵

طراحی برانکارد ویژه انتقال بیماران کرونایی در اسفراین

طراحی برانکارد ویژه انتقال بیماران کرونایی در اسفراین
رئیس اداره حوادث و فوریت‌های پزشکی اسفراین گفت: برانکارد فشار منفی برای انتقال بیماران آلوده به بیماری‌های واگیر ازجمله کرونا طراحی شد.

امین کشوری،  در گفت‌وگو با ایسنا، از طراحی و نصب برانکارد فشار منفی ویژه انتقال بیماران مبتلا به کرونا در آمبولانس 115 خبر داد و گفت:  با نصب این برانکارد و قرار گرفتن بیمار در یک محفظه فشار منفی ، انتقال آلودگی‌های تنفسی و استنشاقی بیمار به تکنسین‌های اورژانس و هوا و ترشحات آلوده از طریق مجازی خاص به بیرون آمبولانس ازبین می‌رود.

وی گفت: در این محفظه،  علاوه بر اینکه هوای استنشاقی بیمار با هوای بیرون در ارتباط نیست و با فن‌های مکنده آمبولانس کشیده می‌شود و از داخل فیلترهای فن آمبولانس هم تصفیه و به بیرون منتقل می‌شود.

رئیس اداره حوادث و فوریت‌های پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه برای انتقال بیماران مشکوک به کرونا یک آمبولانس اختصاصی وجود دارد، افزود: نصب و استفاده از این محفظه در آمبولانس برای اولین‌بار در کشور اتفاق افتاده است.

کشوری هزینه تولید این برانکارد را دو میلیون ریال عنوان کرد و افزود: دوخت این محفظه توسط یکی از خیاطان شهرستان اسفراین انجام شد و هدف آن کاهش آلودگی برای تکنسین‌های اورژانس به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا و کاهش آلودگی در هوا بود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :آمبولانس
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

website tracking