۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۹

24 ایستگاه هلال احمر در استان مرکزی مسافران را غربالگری می‌کنند / شناسایی 892 مسافر مشکوک به کرونا

24 ایستگاه هلال احمر در استان مرکزی مسافران را غربالگری می‌کنند / شناسایی 892 مسافر مشکوک به کرونا
گروه استان‌ها ـ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با بیان اینکه 24 ایستگاه غربالگری هلال احمر در استان مرکزی دائر شد از معرفی 892 نفر مشکوک به کرونا به مراکز درمانی خبر داد.
- اخبار استانها -

محمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر استان مرکزی در طرح غربال‌گری مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: 24 ایستگاه غربالگری در استان مرکزی در بحث کرونا از سوی هلال احمر دایر شده که از 9 اسفند تا 24 اسفندماه غربالگری انجام می‌شد ولی به صورت رسمی از 25 اسفندماه شروع این کار با جدیت بیشتری دنبال شد.

وی افزود: تا به امروز 232 هزار و 975 نفر در استان مرکزی غربال‌گری شده که از این تعداد 892 نفر مشکوک به بیماری کرونا بودند که به مراکز درمانی معرفی شدند.

محمدی تصریح کرد: بیشتر آمار غربالگری ایستگاه‌های ما مربوط به 28 اسفند بود که حدود 28 هزار نفر غربالگری شدند، از این تعداد 121 نفر مشکوک داشتیم و همچنین در 29 اسفند 24 هزار نفر غربالگری شد که 88 مورد مشکوک داشتیم.

زیرساخت‌های IT غربالگری ویروس کرونا در دانشگاه جندی شاپور دزفول مهیا شد‌آذربایجان‌غربی رتبه یک کشوری در غربالگری کرونا شد/اهدای 200 هزار ماسک چینی‌ به مردم استانکمیته غربالگری بیش از 158 هزار نفر را در مبادی ورودی قم تب‌‌سنجی‌‌‌‌ کرده است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها نیز بیشترین پایش در شهرستان ساوه انجام شده که حدود 14 هزار و 868 نفر در ساوه  و دلیجان نیز 13 هزار و 646 نفر غربال‌گری شده است.

وی ادامه داد: همه تیم‌های مستقر در ایستگاه لوازم بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و لباس حفاطتی دارندو تا زمان اعلام قرارگاه پدافند زیستی کشور فعالیت غربالگری ما ادامه خواهد داشت بنابراین فقط تا پایان تعطیلات نوروزی نیست.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking