۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷

هواشناسی سیستان‌وبلوچستان رتبه دوم صحت پیش‌بینی هوای کشور را کسب کرد

هواشناسی سیستان‌وبلوچستان رتبه دوم صحت پیش‌بینی هوای کشور را کسب کرد
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هواشناسی سیستان و بلوچستان رتبه دوم صحت پیش بینی پارامترهای جوی سال 1398 را در بین 31 استان کشور کسب کرد.
- اخبار استانها -

دوست محمد کلیم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: در ارزیابی مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور عملکرد پیش بینی سه پارامتر کمینه دما، بیشینه دما و شاخص PC بارش 24 ساعته ادارات کل هواشناسی استان های کشور مورد ارزیابی قرار گرفته است.

سیستان و بلوچستان| بارش 89 میلیمتر باران در نیکشهر/ بارش‌های 18 نقطه بیش از 50 میلیمتر شدطوفان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به 20 برابر حد مجاز رساندوزش باد شدید در زاهدان/ غلظت ذرات غبار در هوای زابل به 7 برابر حد مجاز رسید

وی افزود: بر اساس این ارزیابی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان توانست از نظر صحت و دقت پیش بینی ها در پارمترهای کمینه و بیشینه دمای 24، 48 و 72 ساعت در رتبه دوم کشور قرار گیرد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در این ارزیابی استان خراسان جنوبی در رتبه نخست و استان های تهران، هرمزگان و مرکزی پس از سیستان و بلوچستان در رتبه های سوم، چهارم و پنجم قرار گرفتند. 

کلیم ادامه داد: همچنین در ارزیابی شاخص PC بارش 24 ساعته هواشناسی سیستان و بلوچستان پس از استان های یزد و بوشهر در رتبه سوم قرار گرفت.

وی گفت: کارکنان گروه پیش بینی هواشناسی استان جزو زبده ترین کارشناسان هواشناسی کشور هستند که هم به لحاظ تجربی و هم به لحاظ تحصیلات آکادمیک در سطح بالایی قرار دارند.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: هواشناسی یکی از علوم مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف است که می توان با اتکا با اطلاعات آن شاهد تحقق توسعه پایدار در امور زیرساختی، صنعتی، کشاورزی و... بود.

کلیدواژه ها :سیستان وبلوچستان
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking