۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۵

اطمینان می‌دهیم کسی با اهدای خون به کرونا مبتلا نشود / به تمام گروه های خونی در هرمزگان نیاز داریم

اطمینان می‌دهیم کسی با اهدای خون به کرونا مبتلا نشود / به تمام گروه های خونی در هرمزگان نیاز داریم
مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: در حال حاضر به تمامی گروه‌های خونی نیاز داریم و از شهروندان نیکوکار تقاضا داریم با مراجعه به مراکز انتقال خون بیماران نیازمند به خون را یاری رسانند.
- اخبار استانها -

ایمان زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس‌ اظهار‌داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ترس از سرایت آن مراجعه شهروندان به مراکز انتقال خون استان در این ایام کاهش یافته است.

وی افزود: سوانح و حوادث و بیماری‌ها در هیچ شرایطی تعطیل پذیر نیستند و مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به طور روزانه به خون و فراورده‌های خونی نیازمند هستند حتی  بیماران زیادی که سلامتی شان وابسته به تزریق خون می‌باشد و در این شرایط مراکز انتقال خون با کاهش ذخایر خون مواجه شده اند.

هرمزگان| 19 بیمار تالاسمی در پارسیان چشم انتظار اهدای خون هستند2400 هرمزگانی نیازمند اهدای خون هستنداهداء خون در استان بوشهر 22 درصد کاهش یافت

مدیرکل انتقال خون هرمزگان بیان کرد: هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز  حضور اهداکنندگان خون کمتر میشد ولی امسال ترس از کرونا این مشکل را دو چندان کرده است. 

وی ابراز داشت: ترس از کرونا باعث شده که شمار داوطلبان اهدای خون کمتر شود و با کاهش ذخایر خونی مواجه  باشیم لذا جهت اطمینان خاطر به اطلاع داوطلبان اهدای خون می رسانیم در مراکز انتقال خون دستورالعمل های خاص بهداشتی از قبل اجرا می شده و با به وجود آمدن خطر سرایت بیماری کرونا در کشور این دستورالعمل ها سخت گیرانه تر و به شکل جدی تری در تمامی مراکز انتقال خون با ضدعفونی کردن مراکز و تجهیزات به طور دفعات در روز و استفاده از وسایل استریل و یکبار مصرف در فرآیند خونگیری انجام می شود. 

زارعی تصریح کرد: این اطمینان خاطر را به شهروندان عزیز می دهیم که با اهدای خون هرگز به کرونا مبتلاء نمی شوند و با خیال آسوده می توانند در این امر خداپسندانه مشارکت کنند. 

مدیرکل انتقال خون هرمزگان عنوان کرد: نیاز مراکز درمانی و بیمارستان ها در استان روزانه بین 200 تا 250 کیسه خون و فرآورده های خونی می باشد که باید از طریق مشارکت مردم در اهدای خون این نیاز بر طرف شود که متاسفانه در حال حاضر با توجه به کاهش مراجعات به مراکز انتقال خون به سختی خون مورد نیاز تامین می شود . 

زارعی در پایان گفت: در حال حاضر به تمامی گروه های خونی نیاز داریم و از شهروندان نیکوکار تقاضا داریم با مراجعه به مراکز انتقال خون بیماران نیازمند به خون را یاری رسانند.

کلیدواژه ها :اطمینان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking