۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:

راهیابی ۷۳ دانش آموزان هرمزگانی به مرحله دوم المپیاد‌های علمی کشور

راهیابی ۷۳ دانش آموزان هرمزگانی به مرحله دوم المپیاد‌های علمی کشور
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با اعلام نتایج مرحله اول المپیاد‌های علمی، ۷۳ نفر از دانش آموزان هرمزگانی، به مرحله دوم المپیاد‌های علمی دانش آموزان (مرحله اول کشوری) راه پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، موسی دادی زاده سرخائی ،مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با اعلام نتایج مرحله اول المپیاد‌های علمی، ۷۳ نفر از دانش آموزان هرمزگانی، به مرحله دوم المپیاد‌های علمی دانش آموزان (مرحله اول کشوری) راه پیدا کنند.

 دادی زاده سرخائی با بیان اینکه آزمون مرحله اول المپیاد‌های علمی به صورت هماهنگ کشوری در بهمن ماه ۹۸ برگزار شد، افزود: در مرحله اول کشوری تعداد یک هزار و ۵۶۷ دانش آموز پسر و دختر هرمزگانی در ۱۲ رشته علمی مشارکت داشتند.

او افزود: ۲۳ نفر در رشته ریاضی، ۸ نفر المپیاد ادبی، سه نفر اقتصاد و مدیریت، ۱۱ نفر در زیست شناسی، دو نفر در تفکر و کارآفرینی، سه نفر در علوم زمین، سه نفر در سلول‌های بنیادی، چهار نفر در شیمی، سه نفر در فیزیک، ۱۰ نفر در کامپیوتر و سه نفر نیز در رشته نجوم به مرحله دوم کشوری راه پیدا کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: دانش آموزان قبول شده این مرحله از آموزش و پرورش نواحی یک و دو بندرعباس، میناب، بندرلنگه، کیش، شهاب، خمیر و پارسیان  هستند.

دادی زاده سرخائی  افزود: آزمون مرحله دوم احتمالا در خردادماه ۱۳۹۹ به صورت متمرکز در مرکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking