۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان :

بازگشایی ۳۵ محور / خسارت بیش از ۷۳ میلیارد تومانی سیل به راه‌های روستایی

بازگشایی ۳۵ محور / خسارت بیش از ۷۳ میلیارد تومانی سیل به راه‌های روستایی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت:با تلاش راهداران ۳۵ محور استان پس از بارندگی اخیر بازگشایی شد .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، یوسف عابدینی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: با تلاش راهداران ۳۵ محور استان پس از بارندگی اخیر بازگشایی شد .

عابدینی افزود: بارندگی چهارم فروردین ۷۳۴ میلیارد ریال به حوزه استحفاظی استان هرمزگان خسارت وارد کرد که بیشترین آن مربوط به راه‌های روستایی در شهرستان‌های بشاگرد، سیریک، جاسک، میناب و رودان و بندرعباس است.

او گفت: طول راه‌های آسیب دیده در این بارندگی ۲ هزارو۶۷۵ کیلومتر است که بارندگی به ۱۳۸ محور ارتباطی و همچنین ۱۸۹ دستگاه ابنیه آسیب زده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان افزود: برای بازگشایی‌های راه ها  ۹۵ دستگاه  انواع ماشیت آلات و تعداد ۸۶ ریزش برداری و پاکسازی مقطعی  صورت گرفت و  ۳۵ محور توسط ۱۵۲ نفر بازگشایی شد.

 عابدینی گفت: طغیان رودخانه جگین موجب مسدود شدن راه‌های ۴۰ روستا بویژه بخش گافر پارامون شد که همکاران و راهداران پرتلاش شهرستان بشاگرد با وجود اینکه هنوز آب رودخانه فروکش نکرده و همچنان جریان دارد، کماکان در حال بازگشایی این مسیر هستند.

او افزود: طغیان رودخانه شریفی موجب قطع ارتباط محور جاسک _ بشاگرد شد که با تلاش راهداران بازگشایی و همچنین فرعی اول ایجاد شده ناشی از سیل اخیر بعد از پل گابریک کیلومتر ۶۳ جاسک هم بازگشایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: آبنمای کیلومتر ۵۵ محور جاسک سیریک بازگشایی شده و راه‌های روستایی گزان بزین ،گوشکی، قلمویی و پگو که در بارندگی اخیر مسدود شده بود در اسرع وقت با تلاش و همت راهداران بازگشایی شد که می‌توان گفت تمام راه‌های محور شهرستان سیریک باز وعبور ومرور بصورت عادی در آن جریان دارد.

عابدینی  افزود: در حوزه شهرستان بندرعباس با باز شدن دریچه سد شمیل راه‌های روستا‌های دلبودنی، کدوکار، گزریز، زرتی و خرگی با روستا‌های همجوار مسدود شد.

او گفت: درجریان این بارندگی خسارت زیادی به بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی و فرعی وارد نشده و فقط قسمت‌هایی از راه نیاز به مرمت دارد که در دستور کار قرار گرفت و در اسرع وقت توسط راهداران و پیمانکاران بخش خصوصی به رفع این موانع و ترمیم راه پرداخته می‌شود.

منبع : ایرنا

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking