۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶

بارندگی در رودان 977 میلیارد ریال خسارت به بار آورد

فرماندار رودان گفت: خسارت بارش‌های اخیر در این شهرستان 977 میلیارد و 893 میلیون ریال برآورد شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودان، مصطفی غلامپور اظهار داشت: خسارت‌های وارد شده به بخش‌های مختلف شهرستان ناشی از بارندگی‌های اخیر 977 میلیارد و 893 میلیون ریال  در حوزه های راهداری، آب و فاضلاب شهری و روستایی، کشاورزی و منابع طبیعی، برق و مسکن است.

وی افزود: از این میزان 40 میلیارد و 600 میلیون ریال به حوزه راهداری و حمل ونقل جادهای خسارت وارد شده است.

فرماندار رودان از خسارت به 629 واحد مسکونی شهری و روستایی خبرداد و عنوان کرد: در حوزه مسکن شهری و روستایی به 111 واحد مسکونی شهری و 518 واحد مسکونی روستایی خسارتی بالغ بر 30 میلیارد ریال وارد شده است.

روستای تنبک پایین میناب پس از سیل به روایت تصویرآب ورودی به سد استقلال میناب مدیریت و کنترل شدظرفیت مخزن سدهای استقلال میناب، شمیل و نیان و جگین در هرمزگان تکمیل شد

غلامپور در ادامه بیان کرد: 23 میلیارد و 793 میلیون ریال خسارت نیز به شبکه توزیع و خط انتقال در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی وارد شده است.

فرماندار شهرستان رودان با اشاره به خسارت های وارد شده در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی گفت: خسارت زیادی به ساختمان و تاسیسات کشاورزی، زراعی، باغی و منابع طبیعی وارد شده است که عمده خسارات آن در  روستاهای خوربنان و گشوئیه می باشد و خسارت آن 880 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی عنوان کرد: خسارات وارده به تاسیسات برقی نیز مبلغی بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.

غلامپور خاطر نشان کرد: در اثر بارندگی 3 فروردین متاسفانه 2 نفر نیز جان باختهاند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking