۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۰

سیل و تگرگ 363 میلیارد ریال به اراضی کشاورزی استان بوشهر خسارت وارد کرد

سیل و تگرگ 363 میلیارد ریال به اراضی کشاورزی استان بوشهر خسارت وارد کرد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر با اشاره به خسارت سیل و تگرگ به اراضی و محصولات کشاورزی شهرستان‌های جنوبی استان گفت: برآورد اولیه حاکی است افزون بر 363 میلیارد ریال به کشاورزی خسارت وارد شده است.
- اخبار استانها -

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به جاری شدن سیل و بارش تگرگ در 2 روز گذشته در استان بوشهر اظهار داشت: بارش باران شدید همراه با تگرگ به اراضی و محصولات کشاورزی خسارت وارد کرد.

وی با بیان اینکه به 810 هکتار اراضی کشاورزی، باغات مرکبات و زیتون شهرستان جم خسارت وارد شد خاطر نشان کرد: بارش تگرگ به باغات مرکبات و زیتون جم به میزان 35 درصد خسارت وارد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر میزان خسارت وارد شده به باغات مرکبات و زیتون جم را 351 میلیارد ریال دانست و بیان کرد: در بارش 2 روز گذشته به 813 هکتار اراضی گندم، جم دیم و محصولات گوجه فرنگی خسارت وارد شد.

منوچهری با اشاره به خسارت به 800 هکتار اراضی جو و گندم دیم و 13 هکتار اراضی گوجه فرنگی خاطر نشان کرد: میزان خسارت وارد شده به اراضی گندم، جو دیم و گوجه فرنگی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر 7 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی، از تلف شدن 160 دام کوچک خبر داد و افزود: در سیل 2 روز گذشته در جنوب استان بوشهر به 160 راس دام کوچک، 250 قطعه مرغ بومی و 10 تن علوفه دامی خسارت وارد شد که میزان خسارت 3.5 میلیارد ریال است.

بوشهر| 160 هکتار از باغات شهرستان جم بر اثر بارش تگرگ خسارت دید بوشهر|بارش 102 میلیمتری باران به زیرساخت‌های کنگان خسارت وارد کرد بوشهر|حادثه سیل در کنگان سبب جان‌باختن 2 نفر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه عمده این محصولات، اراضی و دام‌ها تحت پوشش بیمه نبودند گفت: در جریان وارد شدن خسارت به  محصولات کشاورزی به گرده افشانی نخیلات جم به حجم 300 هکتار خسارت وارد شد که تولید محصول نخیلات را  مختل کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking