۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰

صدور ۵۶ هزار ۴۸۱ فقره سند در همدان/ توقف ارائه خدمات به اسناد مالکیت دفترچه‌ای

صدور ۵۶ هزار ۴۸۱ فقره سند در همدان/ توقف ارائه خدمات به اسناد مالکیت دفترچه‌ای
مدیرکل ثبت اسناد و املاک همدان گفت: ارائه خدمات ثبتی به دارندگان اسناد مالکیت دفترچه‌ای در همدان ممنوع شد.

صدور ۵۶ هزار ۴۸۱ فقره سند در همدان/ توقف ارائه خدمات به اسناد مالکیت دفترچه‌ایبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،اصغرپیرهادی مدیرکل ثبت اسناد و املاک همدان گفت: باتوجه به پایان مدت قانونی پنج ساله پیش‌بینی شده برای تک برگی کردن اسناد مالکیت (طرح کاداستر) از سالجاری هیچگونه ارائه هرگونه خدمات ثبتی به اسناد مالکیت دفترچه‌ای ممنوع است.

او بیان کرد: طبق مصوبه بهمن ماه سال گذشته شورای قضائی همدان و به استناد ماده ۱۱ قانون، پذیرش وثیقه ملکی فقط با اسناد کاداستر (تک برگ) ممکن است بنابراین شهروندان نسبت به تعویض و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۶ هزار و ۴۸۱ فقره سند مالکیت در این استان صادر شده است اضافه کرد: سه ماهه چهارم سال گذشته این روند افزایشی بود و در این زمان ۱۵ هزار و ۲۲۳ فقره سند تک برگی صادر شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک همدان ابزار امیدواری کرد: سال جاری با برنامه ریزی، زمانبندی و همکاری اداره پست و سازمان نظام مهندسی، سرعت تعویض اسناد دفترچه‌ای به تک برگی شتاب گیرد.

پیرهادی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند با مراجعه به اداره ثبت نسبت به تغییر اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگی اقدام کنند، گفت: با تفاهم نامه‌ای با اداره کل پست و دفترخانه اسناد مقرر شده تا به جای تردد به ادارات زیر مجموعه به نزدیکترین حوزه پستی و دفترخانه اسناد مراجعه کنند.

او بیان کرد: هر جلد سند تک برگ ۵۰ هزار تومان است که با در نظر گرفتن سایر هزینه‌ها دریافت یک سند تک برگی برای متقاضی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

پیرهادی بیان کرد: اگر حدود سند با محل تطبیق داشته باشد در کمتر از یک هفته سند تک برگی برای متقاضی صادر می‌شود، اما اگر نیاز به اصلاح باشد این زمان افزایش می‌یابد.

منبع: ایرنا

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking