۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹

سد "شیان" سرریز کرد/ بیش از 75 درصد ظرفیت سدهای کرمانشاه پر است

سد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به آورد 953 میلیون مترمکعبی بارندگی‌های سال آبی جاری برای سدهای استان، گفت: سد "شیان" اسلام‌آبادغرب نیز در شرایط سرریز قرار دارد.

بهرام درویشی در گفت و گو با ایسنا، از بارندگی‌های خوب چند وقت اخیر در استان کرمانشاه یاد کرد و افزود: با وجود این بارندگی‌ها هم اکنون یک میلیارد و 17 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای استان کرمانشاه ذخیره شده است.

وی ادامه داد: این میزان ذخیره نشان می‌دهد نزدیک به 75.5 درصد ظرفیت یک میلیارد و 350 میلیون مترمکعبی سدهای استان پر از آب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه آورد سال آبی جاری(از ابتدای مهر ماه 98 تا کنون) برای سدهای استان را 953 میلیون مترمکعب اعلام کرد و یادآور شد: این در حالی است که با توجه به بارش‌های قابل توجهی که داشتیم مقداری از ظرفیت سدهای استان را آزاد کردیم.

درویشی بیشترین ذخیره سدهای استان را نیز مربوط به سد "گاوشان" دانست و تاکید کرد: سد "شیان" اسلام آبادغرب نیز اکنون در وضعیت سرریز قرار دارد.

وی با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های خوبی که برای ابتدای بهار امسال انجام شده، افزود: در صورت نیاز ظرفیت سازی بیشتری در سدهای استان انجام می‌دهیم و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking