۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۸

مصرف بیش از حد آب شرب در گلستان؛ مدیریت منابع آبی استان برای جلوگیری از کمبود

مصرف بیش از حد آب شرب در گلستان؛ مدیریت منابع آبی استان برای جلوگیری از کمبود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با اشاره به مصرف بیش از حد آب توسط مشترکان در استان گفت: از همه ظرفیت منابع آبی استفاده کرده تا در تامین آب در سطح شهرها و روستاها با مشکل مواجه نشویم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، بهزاد هرمزی ظهر امروز در بازدید استاندار گلستان از مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب شهرستان گرگان با اشاره به میزان مصرف مشترکین از اسفند ماه تاکنون، اظهارداشت: مصرف مشترکان در استان در این مدت بیش از میانگین شده است.

وی افزود: مصرف بیش از حد آب توسط مشترکین قطع یقین وظیفه ما راچند برابر کرده که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت آب و فاضلاب از همه ظرفیت منابع آبی استفاده کرده تا در تامین آب در سطح شهرها و روستاها با مشکل مواجه نشویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با اشاره به 22 مارس روز جهانی آب و شعار سازمان ملل با عنوان "آب و تغییر اقلیم" اظهار کرد: رشد روز افزون بیابان‌ها، تغییر در الگوی بارش، افزایش دما و روند کاهش مقدار بارش در کشور از فاکتورهای مهمی است که وقوع همزمان آنها نشان از پدیده تغییر اقلیم می دهد.

شکست رکورد 50 ساله مصرف روزانه آب در تهران«معجزه آبخیزداری» | مهار 10 میلیارد مترمکعب آب در سیل­‌های 98 با آبخیزداریامیرآبادی‌ خبر داد؛ فردا دومین جلسه مجازی مجلس

هرمزی گفت: مهم‌ترین راهکار، سازگاری با تغییر اقلیم است که تغییر در شیوه‌های مدیریت منابع آب که شامل تغییر در نظام بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی در منابع آب و مدیریت تقاضا و مصرف، نیز باید مدنظر قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گلستان گفت: استاندارد مصرف آب در جهان 140 لیتر در روز است که در گلستان این میزان به 220 تا 250 لیتر می‌رسد. در این روز‌ها که به سبب شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ بهداشت فردی و محیط، نیاز به آب دوچندان شده است.

هادی حق شناس، استاندار گلستان نیز در این بازدید ضمن تبریک روز جهانی آب اظهار داشت: در حال حاضر آن‌چه حائز اهمیت است، مدیریت منابع آبی برای ایجاد فرصت بهره‌مندی همه مردم و همه نسل‌ها از این نعمت الهی است. که باید بکوشیم بهینه مصرف کنیم تا نسل آینده زندگی بهتری داشته باشند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking