۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

300 تخت نقاهت‌گاهی در مجموعه‌های ورزشی استان البرز برای بیماران کرونایی تجهیز شد

معاون استاندار البرز با بیان اینکه 3 هزار و 500 تخت در سالن‌های ورزشی و خانه معلم‌های استان شناسایی شده، گفت: 300 تخت بستری در مجموعه‌های ورزشی استان برای بیماران کرونایی تجهیز و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفت.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، نورمحمد فردی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان البرز  که با حضور استاندار و فرمانداران تابعه استان برگزار شد، اظهار داشت:  در حال حاضر با برنامه‌ریزی استانداری  اقدامات خوبی در بحث بیماری کرونا در تمام زمینه‌ها در استان انجام شده است.

سرلشکر باقری: بیمارستانهای نیروهای مسلح هیچگونه تجهیزات دولتی برای مقابله با کرونا دریافت نکرده‌اندفرمان ستادکل نیروهای مسلح به ارتش برای رزمایش بیولوژیک/ تجهیز بیمارستان 2هزار تخت‌خوابی ظرف 48 ساعتکمبود تجهیزات بیمارستان‌های دولتی گیلان برطرف شد

وی افزود: 3 هزار 500 تخت در سالن‌های ورزشی و سوله‌ها و خانه معلم جانمایی شده و 300 مورد تجهیز و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته است.

فردی با بیان اینکه ایستگاه‌های سلامت در کلیه ورودی و خروجی‌های شهرهای استان دایر شده و  24 ساعته با تب سنج کار غربالگیری را انجام می‌دهند، گفت: قرارگاه‌های محله‌ای نیز توسط سپاه استان البرز دایر شده که اقدامات لازم را در محدوده قرارگاه در سطح استان انجام می‌دهند.

وی افزود: روزانه در سطح استان کلیه شهرستان‌ها توسط شهرداری‌ها و روستاها نیز توسط دهیاری‌ها  ضدعفونی می‌شود. در این ایام بیش از 45 جلسه در سطح استان در مورد کرونا به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران بوده است.

فردی به تعطیلی بازار و اصناف از جمله پاساژها و مراکز خرید اشاره کرد، گفت: خوشبختانه اتاق اصناف و کمیسیون نظارت با همکاری و هماهنگی توانستند تقریباً بیش از 90 درصد بازار و مراکز خرید در سطح استان را تعطیل کنند.

 وی تصریح کرد: هر چند  مردم خوب استقبال و  همراهی کردند و اگر هم برخی مقاومت می کنند با استناد ماده 48 کمیسیون نظارت مراجع قانونی برخورد لازم صورت می‌گیرد. 

فردی از تعطیلی مراکز عرضه کالاهای غیرخوراکی از جمله پاساژها و مجتمع‌های تجاری در استان تا 15 فروردین ماه خبرداد و گفت: این تصمیم در جهت کاهش تردد مردم به این مراکز و جلوگیری از گسترش ویروس کووید 19 گرفته شده و بازرسی اصناف، پلیس اماکن و تعزیرات به‌شدت با خاطیان برخورد می‌کنند.

وی افزود: در اجرای این اقدام خوشبختانه همه کسبه و مردم همکاری لازم را داشته اند و جا دارد از این حمایت مردم تشکر کنم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking