۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷

پیش‌بینی باران 70 میلی‌متری در گلستان؛ آمادگی برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی

پیش‌بینی باران 70 میلی‌متری در گلستان؛ آمادگی برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی
استاندار گلستان گفت: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی شاهد بارش میانگین 50 تا 70 میلی متر باران در استان باشیم و تلاش داریم این بارندگی مشکلی را برای مردم به وجود نیاورند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آق‌قلا، هادی حق‌شناس پیش از ظهر امروز در بازدید از روند اجرای دایک حفاظتی در نزدیکی روستاهای یلمه خندان و قرنجیک برای ممانعت از ورود آب در صورت سیلاب احتمالی اظهار داشت: از همه دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان استان خواسته شده با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران و احتمال سیلاب آمادگی لازم را داشته باشند.

استاندار گلستان افزود: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی شاهد بارش میانگین 50 تا 70 میلی‌متر باران در استان باشیم و تلاش داریم این بارندگی مشکلی را برای مردم به وجود نیاورند. در حال حاضر 60 درصد ظرفیت پشت سدها خالی است و آمادگی ورود روان‌آب‌ها را دارند.

استاندار گلستان یادآور شد: بخشی از آب سدها نزدیک به یک ماه قبل تخلیه شده بود و بخشی براساس مصوبه 29 اسفند 98 در ابتدای سال جاری با همکاری آب منطقه‌ای تخلیه شد.

اخبار سیلاب ایران| 7 نفر جان باختند/ امدادرسانی هوایی به سیل‌زدگان جنوب‌کرمان و کنگان/ چابهار بار دیگر زیر بارش‌های سیل‌آساآخرین اخبار از وقوع سیلاب در بلوچستان| 6 محور مواصلاتی مسدود شد؛ طغیان رودخانه‌های فصلیتهیه گزارش 7600صفحه‌ای از تجربه سیلاب‌های ابتدای سال 98

حق‌شناس ادامه داد: ظرفیت‌هایی مانند سد آقدکش و دایک حفاظتی در آق‌قلا نیز به انحراف روان‌آب‌ها کمک خواهند کرد تا مشکلی برای مردم بوجود نیاید.

استاندار گلستان با اشاره به شیوع ویروس کرونا خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه در این روزها بیشتر مردم در خانه هستند, لازم است همه در استفاده بهینه از آب دقت کافی را داشته باشند و صرفه‌جویی لازم را مورد توجه قرار دهند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking