۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۵

اتمام رهاسازی آب از سدهای گلستان و بوستان؛ بیش از نیمی از ذخیره سدها برای کنترل سیلاب‌ احتمالی خالی شد

اتمام رهاسازی آب از سدهای گلستان و بوستان؛ بیش از نیمی از ذخیره سدها برای کنترل سیلاب‌ احتمالی خالی شد
سرپرست آب منطقه‌ای گلستان از اتمام رهاسازی آب سدهای بوستان و گلستان خبر داد و گفت: برای پیشگیری از سیلاب و کنترل روان‌آبها در روزهای اخیر دریچه سدهای گلستان و بوستان بازگشایی شده بود و بیش از نیمی از ذخیره سدها خالی شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سید محسن حسینی پیش از ظهر امروز در دومین جلسه فوق العاده کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای گلستان اظهارداشت: با توجه به آغاز رهاسازی آب از سد گلستان در اواخر اسفند 98 و براساس پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی استان برای آغاز بارش در روزهای اول بهار 99، رهاسازی آب با دبی حداکثر 30 متر مکعب در ثانیه از دریچه‌های سد گلستان برای ایجاد ذخیره‌سازی رواناب پیش‌بینی شده به میزان 54 درصد حجم سد، تا روز سوم فروردین 99 ادامه داشته و با توجه به آغاز بارندگی در حوضه‌های پایین دست سد گلستان با تصویب کمیته مدیریت بحران شرکت، دریچه سد گلستان در روز سوم فروردین بسته شد.

وی افزود: همچنین با توجه به آغاز رهاسازی آب از سد بوستان در اواسط اسفند 98، رهاسازی آب از دریچه سد بوستان با دبی حداکثر 3 متر مکعب آغاز شده بود که با توجه به ظرفیت خالی مخزن به میزان 51 درصد حجم سد و براساس پیش بینی های انجام شده دریچه سد بوستان بسته شد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: مدیریت و ادارات منابع آب شهرستان‌ها ضمن حفظ آمادگی، گزارش اقدامات خود را به فرمانداران شهرستان‌ها اعلام کنند، همچینن دریچه‌های تحتانی سد بوستان و گلستان تا اطلاع ثانوی بسته باشد.

اخبار سیلاب ایران| 7 نفر جان باختند/ امدادرسانی هوایی به سیل‌زدگان جنوب‌کرمان و کنگان/ چابهار بار دیگر زیر بارش‌های سیل‌آساآخرین اخبار از وقوع سیلاب در بلوچستان| 6 محور مواصلاتی مسدود شد؛ طغیان رودخانه‌های فصلیتهیه گزارش 7600صفحه‌ای از تجربه سیلاب‌های ابتدای سال 98

حسینی اظهار کرد: با توجه به محاسبات معاونت حفاظت و بهره‌برداری، تا تصمیم بعدی، خروجی آب از  دریچه‌های سد وشمگیر از ساعت 8 صبح 4 فروردین روی عدد 25 مترمکعب درثانیه تنظیم شود.

وی تصریح کرد: با توجه به استقرار یک دستگاه بیل مکانیکی در روستای کملر و یک دستگاه بیل در روستای چارقلی اقدامات ترمیمی پیگیری شود.

همچنین با توجه به استقرار یک دستگاه بیل مکانیکی در محل تقاطع کانال قرنجیک با جاده آق‌قلا به قرنجیک در صورت ضرورت با تصویب کمیته مدیریت بحران و شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به برش جاده اقدام شود.

حسینی اجرای ادامه دایک شمال یلمه خندان توسط 12 بیل مکانیکی تحت امر شرکت و جهاد ، پیگیری باقی مانده لایروبی کانال قسمت غربی جاده آق‌قلا به اینچه‌برون و مجاور کمربندی تا زهکش ناردانلی توسط دو دستگاه بیل مکانیکی را از دیگر مصوبات این جلسه اعلام کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking