۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷

ارتفاعات استان گلستان سفیدپوش شد؛ بارش‌ها تا اواخر هفته ادامه دارد

ارتفاعات استان گلستان سفیدپوش شد؛ بارش‌ها تا اواخر هفته ادامه دارد
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان گلستان با اشاره به آغاز بارش برف و باران در سراسر استان گفت: فعالیت این سامانه بارشی تا فردا در استان ادامه دارد و تا اواخر هفته نیز بارش‌ها به صورت پراکنده ادامه دارد.
- اخبار استانها -

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان اظهار داشت: از اواخر دیروز با نفوذ سامانه بارشی به استان دمای هوا در گلستان 6 تا 8 درجه سلسیوس کاهش یافته و بارش باران و برف بیشتر استان را فرا گرفته است.

وی افزود: با بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی تا اواخر وقت سه‌شنبه شاهد بارش های موثر در سطح استان، در ارتفاعات ریزش برف به‌ویژه در سواحل و مناطق غربی استان وزش باد شدید و پدیده مه خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان گلستان گفت: همچنین برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارش‌ها به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

آخرین وضعیت راه‌ها| برف در برخی محورها/ کولاک در جاده‌های استان سمنانگزارش تسنیم از وضعیت بارش‌ها در استان مرکزی| پیش‌بینی خسارت سنگین سرمازدگی به بخش کشاورزی؛ گردنه‌های استان لغزنده و برفی استلرستان| بارش برف بهاری در الیگودرز به روایت تصویر

رحمان‌نیا افزود: فعالیت سامانه بارشی در استان تا سه‌شنبه ادامه دارد و علاوه بر باران، کاهش 6 تا 8 درجه‌ای دما، بارش برف در نواحی مرتفع کوهستانی، مه غلیظ، احتمال ریزش تگرگ و مواج و طوفانی شدن دریا را نیز در پی دارد.

وی گفت: در این مدت، وقوع سیلاب، طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی معابر شهری، کاهش دید افقی، لغزندگی جاده ها، اختلال در رفت و آمد جاده‌ای و خسارت به تاسیسات و ابنیه، دور از انتظار نیست.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking