۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۸

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران: با کمبود تخت‌های نقاهتگاهی روبه‌رو نیستیم

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران: با کمبود تخت‌های نقاهتگاهی روبه‌رو نیستیم
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از افزایش ظرفیت تخت‌های نقاهتگاهی در استان تهران خبر داد و گفت: با کمبود تخت‌های نقاهتگاهی روبه‌رو نیستیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از استان تهران، علیرضا زالی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط متفاوت استان تهران اظهار داشت: در جلسه امروز علی‌رغم اینکه با کمبود تخت‌های نقاهتگاهی روبرو نیستیم اما تصمیم بر این شد که به ظرفیت تخت‌های نقاهتگاهی افزوده شود که در این زمینه نیازمند مشارکت مردم هستیم تا افراد در معرض خطر از شرایط نقاهتگاهی برخوردار شوند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص استان تهران برای بازگشت مسافران در هفته سوم فروردین‌ماه سناریوهای احتمالی درنظر گرفته شد که اگر افراد آلوده باشند تمهیدات لازم درنظر گرفته شود چرا که بیشترین میزان برگشت مسافران نوروزی به استان تهران را داریم.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان تهران عنوان کرد: هنوز آمار در استان تهران چندان کاهش نیافته چرا که تعدادی از افرادی که در واپسین روزهای سال گذشته دچار بیماری بودند مراحل نهفتگی بیماری به اتمام رسیده و اکنون بیماری آن‌ها پدیدار گشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران: از سفر افراد آلوده به ویروس جلوگیری شوداستاندار تهران: 3900 بیمار مبتلا به کرونا در استان تهران بستری هستند/ عدم تردد و مسافرت غیرضروری جدی گرفته شودتهران| 140 مجوز جدید تولید ملزومات بهداشتی در استان تهران صادر شد

زالی همچنین افزود: بسیج ملی و ورود به مراقبت‌های بهداشتی راهبرد اصلی و علمی است که می‌تواند منجر به تقلیل بیماران شود و در این زمینه نیازمند مشارکت فعال مردم هستیم.

وی با تأکید بر بهره‌گیری مردم از فرصت طلایی سامانه سیب تصریح کرد: با ورود اطلاعات پزشکی شهروندان به این سامانه، مراقبان سلامت با افراد تماس گرفته و پرونده سلامت و غربالگری برای آن‌ها تشکیل می‌شود همچنین سامانه 4030 نیز در حال حاضر فعال است و مراقبان سلامت می‎‌توانند به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر سامانه سیب و 4030، مردم در صورت مشاهده علائم می‌توانند به 53 مرکز جامع سلامت مراجعه کنند که اگر این نکات در استان تهران رعایت شود یکی از مؤثرترین راهکارها برای کاهش بیماری است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking