۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران: از سفر افراد آلوده به ویروس جلوگیری شود

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران: از سفر افراد آلوده به ویروس جلوگیری شود
گروه استان‌ها- فرمانده ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان تهران گفت: در شرایط کنونی باید از قرنطینه‌سازی معکوس استفاده و مانع از سفر افراد آلوده شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، علیرضا زالی صبح امروز در نشست ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا استان تهران که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های متفاوت استان تهران در کنترل ویروس کرونا اظهار داشت: تهران بالاترین جمعیت و بیشترین تراکم در کشور و بیشترین میزان خدمات درمانی را در اختیار دارد.

وی همچنین ادامه داد: شهرهای اطراف تهران از زیرساخت های کمی برخوردار هستند که این موضوع در کنار وجود اتباع بیگانه و بیش از یک میلیون جمعیت شناور شرایط را بسیار متفاوت از سایر استان ها می کند.

فرمانده ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان تهران با اشاره به ظرفیت‌های استانی در مقابله با این بیماری افزود: طبق آمارهای اعلام شده تعداد تخت های بیمارستانی در دستگاه های مختلف در استان تهران 29 هزار و 700 تخت است که از این تعداد 11 هزار و 900 هزار تخت سهم دانشگاه علوم پزشکی، یک‌هزار و 100 تخت سهم نیروهای مسلح، 2 هزار و 600 تخت سهم تامین اجتماعی و تعدادی نیز سهم بیمارستان های خیریه است.

کلینیک تخصصی کرونا در میدان صادقیه راه‌اندازی شدتعداد مبتلایان ویروس کرونا در آذربایجان شرقی به 629 نفر رسیدارائه همه خدمات برقی به صورت غیرحضوری برای پیشگیری از گسترش کرونا

زالی سپس با اشاره به الگوی متفاوت استان تهران تصریح کرد: در طول هفته گذشته به یک الگوی متفاوت در استان رسیدیم که به دلیل فرا رسیدن تعطیلات و خروج طیف وسیعی از جمعیت، تعداد مراجعات در حال کاهش است، از سوی دیگر رصد شاخص اشغال تخت‌های بیمارستانی نشان می دهد که اکنون بخش بیشتری از شهروندان تهرانی در حال بستری شدن هستند که با توجه به این ارزیابی ها 4 هزار و 900 تخت ویژه در استان پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اتخاذ یک راهبرد تمام عیار و همه جانبه گفت: به دلیل اپیدمی و فرازونشیب های این بیماری در ماه های آینده به یک برنامه همه جانبه با مختصات استانی نیازمندیم که در آن کاریزمای استانی ارتقا پیدا کند تا با افزایش ظرفیت استانی بتوان قدرت کنترل این بیماری را بیشتر کرد.

فرمانده ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان تهران ادامه داد: علاوه بر این لازم است مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری نیز به سرعت رئوس تجربه موفق کشورهای دیگر را احصا کند.

زالی در پایان با تاکید بر قرنطینه سازی معکوس خاطرنشان کرد: قرنطینه در سطح جهانی دارای 4 سطح است و هر چند شاید امکان قرنطینه طولانی به دلیل نیازمندی های ویژه آن وجود نداشته باشد اما در شرایط کنونی می توان از قرنطینه سازی معکوس استفاده کرد به این صورت که افراد آلوده وارد این سفرها نشوند و دولت باید در این راستا اقدام کند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking