۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶

تهران| 140 مجوز جدید تولید ملزومات بهداشتی در استان تهران صادر شد

تهران| 140 مجوز جدید تولید ملزومات بهداشتی در استان تهران صادر شد
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اشاره به افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی ملزومات بهداشتی، از صدور 140 مجوز جدید و فوری در استان تهران خبر داد.
- اخبار استانها -

صابر پرنیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ری، با بیان اینکه پیش از این بیشتر کارخانه‌ها با ظرفیت کمتر از 50 درصد و گاهاً کمتر از 30 درصد در زمینه  تولید ملزومات بهداشتی فعالیت داشتند اظهار داشت: پیش از شیوع کرونا ظرفیت تولید موادشوینده در واحد‌های تولیدی شهرک‌های صنعتی 7 برابر نیاز کشور و در زمینه الکل که پایه مواد ضدعفونی کننده است 3 برابر نیاز کشور بوده است.

وی با اشاره به تولید ماسک در واحدهای تولیدی داخلی افزود: از آن جا که ماسک پیش از این به وفور در بازار موجود بود و صادرات آن به سهولت صورت می‌گرفت، نیازی به رصد بازار وجود نداشت، اما در روزهای آغازین شیوع کرونا نیاز بازار 100 برابر افزایش پیدا کرد که میزان چشمگیری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران بیان کرد: تا پیش از شیوع این بیماری 220 واحد صنعتی شوینده و ضدعفونی، 15 واحد تولیدی ماسک و 28 واحد صنعتی الکل داشتیم که عمده نیاز کشور توسط 15 شرکت تأمین می‌شُد و برخی واحدها با ظرفیت بسیار پایین مشغول به فعالیت بودند.

پرنیان ادامه داد: به محض مشاهده نیاز بازار تولیدکنندگان مصمم شدند که در کنار مردم باشند و همان‌گونه که سال‌ها مورد حمایت مردم بودند این بار دِین خود را در زمینه اشباع بازار به مردم اَدا کنند، لذا در یک ماه گذشته در کشور شاهد افزایش 10 برابری ظرفیت مواد ضدعفونی کننده و شوینده بودیم.

افزایش تولیدکنندگان ماسک تا پایان هفته/ درخواست کمک اصناف تعطیل شده از 3 دستگاه دولتیهمت بلند دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای فارس در تولید ماسک بهداشتی؛ زیرساخت فراهم شود افزایش تولید وجود داردافزایش تولید مواد ضد عفونی و بهداشتی/ مجوز واردات ماسک صادر شد

وی سپس تصریح کرد: تولید ماسک در حال حاضر روزانه به بیش از 2 میلیون عدد رسیده است و همچنین در حوزه مواد ضدعفونی کننده نیز مشکلی وجود ندارد و نیاز مراکز بهداشتی و درمانی تأمین شده و اکنون توزیع داروخانه‌ای آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: در هفته پایانی اسفندماه عطش بازار مواد ضدعفونی کننده کاهش پیدا می‌کند و تولید ماسک نیز با ورود گروه‌های جهادی و خودجوش افزایش قابل توجه خواهد داشت و به زودی به حد کافی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

پرنیان مطرح کرد: در استان تهران حدود 50 واحد صنعتی مشغول به فعالیت در حوزه تولید ملزومات بهداشتی بودند که در حال حاضر با توجه به شرایط کشور حدود 140  مجوز جدید و فوری صادر شده و واحدهای متقاضی در عرض یک روز از سازمان صمت به سازمان غذا و دارو معرفی می‌شوند  و در صورتی که واحد متقاضی از نظر فنی و بهداشتی مشکلی نداشته باشد در عرض 3 یا 4 روز مجوز تولید الکل یا مواد ضدعفونی کننده و ماسک‌های بهداشتی را دریافت می‌کند.

وی همچنین ادامه داد: کشور ما در زمینه تولیدات بهداشتی دارای ظرفیت‌های فراوانی است و در مقایسه با سایر کشورها عملکرد مطلوبی داشته است، در این راستا موفق شدیم در طول یک ماهی که با این بیماری روبه رو شدیم در تولید لباس بیمارستانی، گان، ماسک، پد الکلی و غیره ظرفیت بی‌نظیری را ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران در پایان با بیان اینکه امیدواریم با تلاش تولیدکنندگان به زودی عطش بازار فروکش کند خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم الکل را به عنوان ماده اولیه تأمین کنیم می‌توان با افزایش ظرفیت کارخانه‌جات و تغییر و افزایش خطوط جدید تا 10 برابر افزایش ظرفیت ایجاد کرد و توان تولید کشور را به 20 برابر توان تولید پیش از شیوع کرونا برسانیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking