۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸

تهران| جوشش مهربانی در شرایط کرونا؛ بخشش اجاره‌بهای 300 واحد تجاری در شهرری+فیلم

تهران| جوشش مهربانی در شرایط کرونا؛ بخشش اجاره‌بهای 300 واحد تجاری در شهرری+فیلم
در بحبوحه فرا رسیدن عید نوروز و شیوع ویروس کرونا، مالک یک مرکز خرید 300 واحدی در شهرری، اجاره‌بهای یک ماهه تمام واحدها را به مستأجرانش بخشید.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، در هیاهوی شیوع ویروس کرونا و نابسامانی بسیاری از کسب و کارها در آستانه سال جدید فعالان فضای مجازی با راه‌اندازی پویش‎ها و هشتک‌‏های مختلف سعی در تزریق امید به جامعه داشتند بودند. یکی از این هشتک‌هایی که با استقبال بسیار مردم روبه رو شد و تا حدودی سبب آرامش صاحبان کسب و کارها شد، بخشیده شدن اجاره‌بهای املاک به ویژه واحدهای تجاری بود که مالکان منازل و واحدهای تجاری به صورت خودجوش اقدام به ایجاد آرامش در جامعه کردند تا شاید قدری از بار رنج و محنت ناشی از شیوع ویروس کرونا را کم کرده باشند.

لطف‌الله ستاره مالک یک مجتمع تجاری در شهرستان ری در دیار سیدالکریم است که اجاره 300 واحد تجاری خود را برای مدت یک ماه به مستأجران بخشیده تا با این کار شرایط را برای کسبه تسهیل کند.

این نیکوکار با درک رکود بازار در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا علاوه بر بخشش یک ماه اجاره‌بهای واحدهای خود پا به میدان گذاشته تا با رایزنی با بُنکداران، زمان طلب‌ آن‌ها از مغازه‌داران را نیز به تأخیر بیندازند.

راهی این مرکز تجاری می‌شویم. این مرکز تجاری یکی از مراکز خرید نسبتاً شلوغ شهرستان ری به ویژه هر ساله در آستانه شب عید است اما  امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و تأکید مسئولان وزارت بهداشت برای در خانه ماندن مردم، تقریباً خالی از مشتری شده است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس: اجاره‌بهای اسفند از دانشجویان خوابگاه‌های خودگردان دریافت نمی‌شودمستاجران حرم مطهر شاهچراغ(ع) به مدت 2 ماه از پرداخت اجاره بها معاف هستندتولیت آستان قدس رضوی: اجاره بهای اماکن تجاری وابسته به آستان قدس تا پایان فروردین ماه بخشیده شد

مدیر یکی از فروشندگان پوشاک در این مرکز خرید در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به کسادی بازار در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به راه‌اندازی کمپین‌های مختلف که البته به درستی نیز راه‌اندازی شده، فروش اجناس در بازار بسیار کاهش پیدا کرده و مردم از حضور در مراکز خرید اجتناب می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامِ مالک واحد تجاری در بخشیدن اجاره‌بهای واحدها بیان کرد: با توجه به کاهش فروش و عملاً تعطیلی بسیاری از واحدها حاج‌آقا ستاره لطف کردند و از دریافت اجاره‌بها برای مدت یکماه صرف‌نظر کردند که کمک بزرگی به مستأجران این واحد تجاری بود.

فروشنده دیگری نیز ضمن اظهار نگرانی از سررسید چک‌ها ضمن قدردانی از اقدام مدیریت واحد تجاری مهدی در بخشیدن یکماه اجاره‌بهای واحدها از تمامی مسئولان خواست که در شرایط رکود بازار همه دست به دست هم دهند تا با جبران ضرر و زیان به صاحبان کسب و کار، نگرانی‌ها به حداقل کاهش پیدا کند.

خانم فروشنده دیگر نیز ضمن اظهار تأسف از شیوع ویروس کرونا و به تبع آن تعطیلی مراکز تجاری و بازارها از نگرانی خود بابت اجناس خریداری شده و در مغازه مانده به خبرنگار تسنیم گفت که فکر پرداخت اقساط فشار بسیاری را به لحاظ روحی و روانی برای آن‌ها داشته است. 

وی با اشاره به ترس مردم از حضور در مراکز خرید و کاهش فروش اجناس، ضمن تشکر از اقدام مالک این واحد تجاری اظهار امیدواری کرد که تا زمان بازگشت بازار به وضعیت عادی این اقدام تداوم داشته باشد.     

موج مهربانی مالک واحد تجاری مهدی در وضعیت شیوع ویروس کرونا نه تنها شرایط را برای گذار از این بحران آسان‌تر کرده بلکه بار دیگر مهربانی مردمان دیار سیدالکریم را یادآور می‌شود که زیر سایه حرم امن حضرت عبدالعظیم(ع) کمر به یاری همنوعان خود بسته و پای کار آمده‌اند تا با برداشتن گامی مهّم در کنترل این ویروس یاریگر جامعه شوند.

 

 

گزارش از مریم باحور

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking