۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵

تهران| رئیس اداره اوقاف شهرستان ری: تمامی بقاع متبرکه شهرستان ری تعطیل شد

تهران| رئیس اداره اوقاف شهرستان ری: تمامی بقاع متبرکه شهرستان ری تعطیل شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمام بقاع متبرکه در سطح شهرستان ری تعطیل است و هیچ برنامه‌ای برای تحویل سال نو برگزار نمی‌شود.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ری، با اشاره به تعطیل شدن بقاع متبرکه شهرستان ری در پی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا و براساس لزوم حفظ سلامت زائران، تمامی بقاع متبرکه در شهرستان ری تعطیل شده است.  

وی ادامه داد: به هیچ وجه امکان تشرف به بقاع متبرکه شهرستان ری وجود ندارد، بنابراین از شهروندان تقاضا می‌شود ضمن توجه به توصیه‌های بهداشتی از تردد به آستان امامزادگان خودداری کنند.

‌بیانیه تولیت‌های آستان قدس، حرم حضرت معصومه (س) و ‌عبدالعظیم حسنی (ع) درباره بستن درب‌ حرم‌های مطهر‌واکنش تولیت آستان قدس به بسته‌ شدن موقت درب‌های حرم منور رضوی / در مقابل سلامت زائران مسئولیت داریمدرب‌های حرم منور رضوی «موقتاً» بسته شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری بیان کرد: در ایام پنجشنبه آخر سال و زمان تحویل سال نو و باقی روزها هیچ‌گونه برنامه‌ و اجتماعی در بقاع متبرکه برگزار نمی‌شود و تنها پنجشنبه شب که مصادف با شب عید نوروز و همچنین شب شهادت امام موسی کاظم(ع) است، برنامه زنده بدون حضور مردم از آستان امامزاده عبدالله(ع) پخش می‌شود.

صادقی سپس افزود: تمامی برنامه‌ها و مراسمات مذهبی از جمله توزیع نذری از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان  ری تعطیل شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 31 امامزاده در شهرستان ری وجود دارد، اقداماتی در راستای ضدعفونی کردن فضای داخلی و بیرونی امامزادگان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام گرفته و در ادامه نیز این اقدامات تداوم خواهد داشت.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking