۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰

تارخ در گفت و گو با میزان:

مسئولین کمک کنند تا فرودهای سینمای ایران کمتر از گذشته شود / نباید از بیکار شدن ترسید

مسئولین کمک کنند تا فرودهای سینمای ایران کمتر از گذشته شود / نباید از بیکار شدن ترسید
امین تارخ بازیگر و مدرس سینما، تئاتر و تلویزیون ملاک اصلی هنرمند بودن را استعدادی خواند که خداوند در کالبد هنرمند دمیده است.
امین تارخ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، از علاقه خود به اکثر آثار اجرایی که در کارنامه دارد اشاره کرد و گفت: نمی گویم در همه آثار بهترین بوده ام اما تلاش کردم تا همیشه انتخاب های درستی انجام بدهم. همه آثارم مثل سرب، مادر، دلدشگان، جراحت، معصومیت از دست رفته و اغماء را دوست دارم.

وی در مورد بازیگری در سینما و تئاتر افزود: تمرین تلاش بخش مهمی از بازیگری است و بدون ممارست قطعاً به جایی نمی رسیم اما معتقدم ملاک اولیه هر هنرمند استعداد است. جوهر اصلی هنرمند استعداد اوست و این ودیعه ای است که خداوند به هنرمندان اهدا کرده است.

تارخ ادامه داد: هنر سینما طی این سال ها فراز و فرود های فراوانی داشته است. امیدوارم مردم بیشتر فرازهای این هنر را در خاطر بسپارند و مسئولین هم کمک کنند تا فرود های سینمای ایران کمتر از گذشته شود. مردم سینما را دوست دارند و طی تمامی این سال ها این امر را به خوبی ثابت کرده اند.

بازیگر نقش شوذب بهترین خاطره خود از سینما را در موفقیت هنرجویانش خواند و تصریح کرد: من همیشه سعی کرده ام به جای یک روز و یک سال،  یک عمر محصول بدهم و برای مردم محترم باشم. همین بوده که با تمام وجود در عرصه آموزش انرژی گذاشته ام. بهترین خاطره من از دوران حرفه ای ام زمانی بود که دو تن از هنرجویانم موفق به دریافت سیمرغ بلورین شدند.

وی راز ماندگاری هنرمندان را در وسواس بیشتر برای انتخاب دانست و خاطرنشان کرد: راز ماندگاری برخورداری از وسواس و حساسیت در انتخاب است. بعضی از بیکاری می ترسند. اگر یک کار ماندگار انجام بدهیم بهتر است تا هزاران کار بی فایده انجام دهیم. عرصه بازیگری دلسپردگی می طلبد. نباید از بیکار شدن هراسی داشت. من ادعایی ندارم اما همیشه سعی کردم به کیفیت آثار فکر کنم.
 
منبع : میزان

پربازدیدترین امروز

website tracking