۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۰

استاندار مرکزی:

تقویت زیرساخت‌های درمانی در استان مرکزی ضروری است

تقویت زیرساخت‌های درمانی در استان مرکزی ضروری است
استاندار مرکزی گفت: زیرساخت‌های درمانی برای ارائه خدمات به بیماران صعب‌العلاج استان باید تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمود زمانی قمی شامگاه شنبه در مراسم جشن دهه کرامت ویژه بیماران و خانواده‌های بیماران بستری در بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک که در این بیمارستان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این مراسم معنوی و شاد می‌تواند در کاهش درد و رنج بیماران سرطانی این بیمارستان و خانواده‌های آنها تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه بیماران بستری در مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله خوانساری باید بیشتر مورد توجه و رسیدگی قرار گیرند، افزود: یکی از گام‌های اساسی در برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بیماری‌های صعب‌العلاج است که خوشبختانه تاکنون توانسته اقداماتی را در خصوص حمایت‌های دارویی و تقویت زیرساخت‌های درمانی این قشر به نحو شایسته انجام دهد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: این مرکز درمانی تنها قطب درمانی بیماران سرطانی غرب کشور است که هر روز با بیش از 60 نفر برای شیمی درمانی روبرو هستند، مواجه است، بنابراین طرح توسعه این بیمارستان باید از برنامه‌های اولویت دار دانشگاه علوم پزشکی اراک باشد، همچنین در این زمینه تمامی بخش‌ها باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود اقدامات لازم را انجام دهند.

زمانی ‌قمی با اشاره به اینکه سلامت و امنیت دو ویژگی مهم است که باید در هر کشور وجود داشته باشد، ادامه داد: خوشبختانه در کشور ما امنیت در سطح مطلوب قرار دارد و باید به منظور ارتقای کیفیت سلامت در استان مرکزی نیز تمامی دستگاه‌ها همکاری خود با دانشگاه علوم پزشکی را افزایش دهند.

وی خاطرنشان کرد: توجه به رفع مشکلات بیماران سرطانی باید با جدیت و توجه بیشتری انجام شود و ارائه خدمات درمانی مطلوب برای این افراد در نظر گرفته شود تا شاید اندکی از درد و رنج بیماری این افراد کاسته شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های درمانی به ویژه در حوزه بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک، گفت: با توجه به اینکه این بیمارستان علاوه بر بیماران استان بیماران تعدادی از استان‌های دیگر را پذیرش می‌کند توجه به توسعه و تقویت زیرساخت‌های درمانی در این بیمارستان باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

زمانی ‌قمی بیان داشت: اجرای برنامه تحول نظام سلامت توانسته تا حدودی مشکلات بیماران را مرتفع کند و باید تلاش شود تا این روند همچنان تداوم داشته باشد، زیرا برنامه تحول نظام سلامت گام‌های موثری را در بهبود خدمات کیفی حوزه بهداشت و درمان برداشته است.

وی اظهار کرد: بخش خصوصی و خیران باید به منظور تقویت و استاندارد سازی خدمات زیرساختی و بهبود فضاهای درمانی مشارکت خود را در این بخش‌ها افزایش دهند، زیرا همکاری و تعامل سازنده در  حوزه درمان بین این دو بخش زمینه‌ساز اقدامات مهم و تأثیرگذاری خواهد بود.

استاندار مرکزی با اشاره به تسریع در روند ساخت و توسعه فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری افزود: بیمارستان آیت‌الله خوانساری هم‌اکنون با 64 تخت در حال ارائه خدمات به بیماران است، این بیمارستان خدمات درمانی از جمله شیمی درمانی و پرتودرمانی و درمان‌های سرپایی را به بیماران سرطانی ارائه می‌دهد که توسعه بیمارستان می‌تواند به تعداد بیشتری از بیماران خدمات ارائه دهد.

منبع : فارس
website tracking