۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰

محموله بزرگ و میلیاردی قاچاق پارچه در استان مرکزی کشف و ضبط شد+جزئیات ‌

محموله بزرگ و میلیاردی قاچاق پارچه در استان مرکزی کشف و ضبط شد+جزئیات ‌
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: 3 تن و 860 کیلوگرم پارچه قاچاق به ارزش تقریبی 4 میلیارد ریال در عملیات پلیس استان مرکزی کشف شد.
- اخبار استانها -

سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به عملیات پلیس در راستای مبارزه با کالای قاچاق اظهار داشت: در بررسی‌های تخصصی انجام شده در پایش محموله‌های جاده‌ای، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس، از تردد یک دستگاه خودروی کامیون حامل پارچه‌های قاچاق از محورهای مواصلاتی شهرستان اراک مطلع شدند.

وی افزود: با برنامه‌ریزی عملیاتی انجام شده، این خودرو در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان اراک شناسایی و متوقف و مورد بازرسی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: در بررسی‌های تخصصی ماموران انتظامی مشخص شد که بار خودرو با بارنامه صادر شده دارای مغایرت در وزن بوده و این خودرو به احتمال قوی دارای بار قاچاق است که با تشکیل پرونده، خودرو برای بررسی کارشناسی دراختیار کارشناسان گمرک قرار گرفت.

مفخمی شهرستانی بیان کرد: در بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که اضافه بار خودرو قاچاق بوده و این وسیله نقلیه درحال جابه جایی 3 تن و 860 کیلوگرم پارچه قاچاق به ارزش تقریبی 4 میلیارد است.

وی خاطرنشان کرد: فرد دستگیر شده در این عملیات با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

کشف قاچاق کالا و ارز در ایلام 300 درصد افزایش یافتبا مخلان امنیت لرستان قاطعانه برخورد می‌شود؛ افزایش 25درصدی کشف قاچاق در کوهدشتکشف قاچاق ‌سازمان‌یافته دام در سیستان و بلوچستان؛ 3 کارمند جهاد کشاورزی ‌دستگیر شدند

کشف 6 تن سیر خوراکی احتکارشده

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به کشف 6 تن سیر خوراکی احتکارشده افزود: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی این پلیس در تحقیقاتی از احتکار مقادیر قابل توجهی سیر خوراکی در منزلی مسکونی در یکی از محله‌های شهر اراک مطلع شدند.

مفخمی شهرستانی افزود: با توجه به افزایش قابل توجه قیمت سیر خوراکی در چند روز گذشته، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و با پیگیری‌های انجام شده این منزل مسکونی شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی مورد بازرسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در بازرسی از این محل 6 تن سیر خوراکی به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال کشف و فرد دستگیر شده در این عملیات به دلیل گران‌فروشی و احتکار با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

توقیف 4 خودروی شوتی حامل بار قاچاق

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به تداوم طرح‌های عملیات پلیس در برخورد با خودروهای شوتی(قاچاق‌بَر) گفت:‌ با ادامه یافتن طرح‌های عملیاتی پلیس در برخورد با خودروهای شوتی، روز گذشته در طرحی عملیاتی در محورهای مواصلاتی استان، 4 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد.

مفخمی شهرستانی بیان کرد: این خودروها که حامل 49 کارتن لوازم التحریر، 14 قطعه تجهیزات کولر و3 هزار و 100 عدد لامپ‌های ال ای دی  قاچاق بودند، در عملیات‌های ماموران پلیس آگاهی ساوه، کلانتری 16 اراک و ماموران پاسگاه انتظامی لکان شهرستان خمین توقیف و مورد بازرسی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: ارزش ریالی کالای‌های کشف‌شده قاچاق در ارزیابی کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در حدود یک میلیارد و 705 میلیون ریال برآورد شد که در این خصوص 4 نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان تشدید طرح های مبارزه با قاچاق کالا از سوی پلیس استان عنوان کرد: دستگیرشدگان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

کلیدواژه ها :پارچه قاچاق
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking