۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۴

"دموکراسی و دموقراضه " بازچاپ شد

"دموکراسی و دموقراضه " بازچاپ شد
رمان " دموکراسی و دموقراضه" نوشته سید مهدی شجاعی برای بار هشتم روانه بازار نشر شد.
- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات کتاب نیستان کتاب " دموکراسی یا دموقراضه" نوشته سید مهدی شجاعی را بازچاپ کرد.

داستان این کتاب که در فاصله‌ سال‌های 1380 تا 1386 نوشته شده است در زمان‌های دور و در کشوری نامعلوم می‌گذرد. راوی داستان، ظاهرا پژوهشگری تاریخی است که با کشف و سند‌خوانی خود، ماجرا را برای خواننده روایت می‌کند. مطابق این تحقیق، در سالیانی دور، پادشاهی که در آستانه مرگ قرار دارد وصیت می‌کند هر 25 فرزند او در مقاطع 2 ساله به‌ترتیب پس از مرگ او بر تخت شاهی بنشینند، اما نه به ترتیب سن بلکه به رأی مردم. هر یک از فرزندان در دوره سلطنت خود ظلم‌های فراوانی به مردم می‌کنند و مردم هر بار، رنجیده از یکی به دیگری پناه می‌برند، اما صورت مسئله تغییر نمی‌کند.

«دموکراسی» داستان ما و دموقراضه«دموکراسی یا دموقراضه» به زبان روسی ترجمه شدترجمه روسی و آلمانی «دموکراسی یا دموقراضه» پس از استقبال در آمازون و بارنز اند نوبل«دموکراسی یا دموقراضه» وقتی مردم از رنجی به رنج دیگر پناه می برن

سرانجام تصمیم می‌گیرند بیمار‌ترین، زشت‌ترین و نادان‌‌ترین آنان را انتخاب کنند تا دمی بیاسایند. نام فرزندان شاه همگی پیشوند «دمو» دارد و این آخری «دمو‌کافیه» نام دارد که در زبان مردم شهر به «دموقراضه» شهرت یافته است. او پس از استقرار، با اتکا به هوش شیطانی و روان پر‌عقده خود، تیم و حلقه خاصی را سامان می‌دهد و قوانین طلایی خود را به کار می‌بندد و ترکیبی از ظلم و عوامفریبی را می‌سازد.

شتاب او در تخریب مملکت که با ادعای خدمت صورت می‌گیرد عملاً بیشترین کمک را به دشمن می‌کند، هرچند در آخر داستان معلوم می‌شود او واقعا عامل بیگانه بوده و سرانجام نیز به آنان پناه می‌برد و کشور را تسلیم دشمن می کند.

این کتاب تاکنون به زبان های انگلیسی، روسی و آلمانی ترجمه شده است.

انتشارات نیستان چاپ هشتم این کتاب را به قیمت 26 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.

کلیدواژه ها :روس روسی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking