۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۶

رئیس سازمان ملی استاندارد در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

فرمول تهیه ماسک مقابله با کرونا مشخص شد

فرمول تهیه ماسک مقابله با کرونا مشخص شد
پیروز بخت گفت: با همکاری وزارت بهداشت و سایر بخش‌های مربوطه شروع به ارزیابی برای تعیین استاندارد پژوهش محور در حوزه کرونا کردیم.

ماسک استاداردی ضد ویروس نداریم/ ماسک‌های فعلی با استاندارد جراحی تولید شدهنیره پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره استاندارد تولید ماسک اظهار کرد: متاسفانه در گذشته تولید ماسک‌ برای مقابله با بیماری‌ کرونا نداشتیم؛ چرا که تا به حال با چنین خطری مواجه نشده بودیم پس نه‌تنها ما، بلکه سایر کشور‌ها هم استانداردی برای چنین ماسکی تدوین نشده بود.

او با اشاره به وجود استاندارد برای ماسک جراحی گفت: به محض اعلام ورود این بیماری و این خطر در کشور چین، با همکاری وزارت بهداشت و سایر بخش‌های مربوطه شروع به ارزیابی برای تعیین استاندارد پژوهش محور در این حوزه کردیم. تعیین استاندارد بدون پژوهش امکان پذیر و باید فرایند لازم را طی کند.

بیشتر بخوانید: اعطای مجوز‌های ۲۴ ساعته برای تولید محصولات ضدعفونی کننده

پیروزبخت تصریح کرد: تعیین استاندارد برای این ماسک‌ها آغاز شده و نهایی شدن ان مدتی زمان می‌برد اما امروز تعیین این استاندارد به دغدغه اصلی ما و وزارت بهداشت تبدیل شده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن استاندارد قطعی را تعیین کنیم. عدد قطعی نمی‌توان برای آن مشخص کرد اما این قول را به مردم می‌دهیم که در اسرع وقت موارد حساس را تعیین کرده و آزمایشات را آغاز کنیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد درباره واحدهایی که بنا به تغییر محصولات تولید دارند گفت: تولیدات فعلی استاندارد ماسک جراحی دارند که به میزان زیادی سختگیرانه است اما امروز به دنبال تعیین استاندارد جدیدی برای مقابله با ویرووس‌ها هستیم.

کلیدواژه ها :گفت وگو تعیین سازمان
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking