۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶

مدیریت استرس و تزریق آرامش به جامعه را فراموش نکنیم

مدیریت استرس و تزریق آرامش به جامعه را فراموش نکنیم

به گزارش خبرنگار مهر، رشید حیدری مقدم ظهر چهارشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران شبکه‌های بهداشتی در خصوص کرونا ویروس گفت: تاریخ بشر پر از حوادث بهداشتی درمانی مانند آبله، طاعون و غیره بوده و این اولین بحران برای حوزه بهداشت و درمان کشور نبوده و قطعاً آخرین هم نخواهد بود.

وی گفت: وظیفه کارکنان بهداشت و درمان استان همدان مدیریت استرس و تزریق آرامش است چراکه ما سربازان حوزه سلامت عمومی مردم هستیم و برای این مهم باید پیش مرگ هم باشیم.

حیدری مقدم پرسنل شبکه بهداشت و درمان را از هرگونه رفتار هیجانی برحذر داشت و درخواست کرد: باید با مدیریت فضای رسانه‌ای، رعب و وحشت را از مردم دور کنیم و مراقبت سلامت روانی جامعه باشیم.

وی تاکید کرد: طبق قانون وزارتخانه هیچکدام از همکاران، نباید آمار و اطلاعات محرمانه را در اختیار سایر افراد قرار دهند بلکه آمار هر روز از سوی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان وظیفه همکاران خود در شهرستان‌ها را فقط اطلاع رسانی و انجام آموزش‌های عمومی برای مردم ذکر کرد و افزود: آموزش در خصوص کرونا ویروس، یک وظیفه قانونی، شرعی، ملی و میهنی است.

حیدری مقدم از مدیران شهرستان‌ها خواست با رفتار هوشمندانه و منطقی به این مشکل هم غلبه کنند و مدیران در شهرستان‌ها ضمن تعامل داشتن با فرمانداران و دیگر مدیران سایر سازمان‌ها در شهرستان به یاری مجموعه بیایند.

وی همکاران خود را از انجام هرگونه رفتار قهری با سایر مدیران بر حذر داشته و تاکید بر یکدلی و هماهنگی بیشتر داشت.

حیدری مقدم از واگذاری مدیریت بحران کرونا ویروس به دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و افزود: طبق دستور استاندار همدان، تمام دستگاه‌ها موظفند برای حل این مشکل با دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری‌های لازم را داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با تاکید بر استفاده از تمام پتانسیل شهرستان‌ها در خصوص ایستگاه‌های اطلاع رسانی، مدیریت فضای رسانه‌ای، استفاده از ظرفیت فرمانداران و دادستانی شهرستان‌ها برای آموزش تاکید کرد و گفت: توجه به کارکنان بهداشتی درمانی، آموزش هدفمند و اطلاع رسانی مستمر، مدیریت فضاهای تجمعی و دو شیفته کردن تعدادی از مراکز بهداشتی درمانی برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :حیدر
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking