۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶

دانشگاه‌های قم یک هفته تعطیل شد

دانشگاه‌های قم یک هفته تعطیل شد

مجتبی صدیقی روز شنبه در حاشیه آیین تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری که در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تمهیدات وزارت علوم در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا در دانشگاه ها اظهار داشت: وزارت علوم در تلاش است دستورالعمل کامل تری را برای ابلاغ به دانشگاه ها تهیه کند. در این زمینه پیشگیری های وزارت بهداشت به صورت مفصل تر ابلاغ می شود که البته بخشی از آن پنجشنبه به مراکز آموزش عالی ابلاغ شد.
وی ادامه داد: یک بخش آن، مباحث روانی است که شاید نگرانی های جدی در دانشجویان ایجاد کند.
صدیقی گفت: در حال حاضر تست کرونای یک دانشجو در دانشگاه خواجه نصیر طوسی منفی اعلام شده است و دو مورد مشکوک در دانشگاه ایلام نیز، در حال بررسی است.
رییس سازمان امور دانشجویان از تعطیلی یک هفته ای مراکز آموزش عالی قم خبر داد و اظهار داشت: غیبت تمام دانشجویان قمی که نزد خانواده های خود رفته اند تا اطلاع ثانوی موجه است و در صورت بازگشت به دانشگاه، تحت کنترل قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: برگزاری تمام گردهمایی ها و نشست های غیراولویت دار در دانشگاه های وزارت علوم انجام نمی شود و واحدهای عملی تربیت بدنی از جمله استفاده از سالن های ورزش که امکان تماس زیاد است، تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاد.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و تاکنون ۷۵ هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده است.
ادامه دارد...

انتهای پیام
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking