۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۵

اسپر به طالبان درباره عدم پایبندی به توافق صلح هشدار داد

اسپر به طالبان درباره عدم پایبندی به توافق صلح هشدار داد
وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه اشنگتن به توافق با طالبان برای کاهش خشونت در افغانستان دست یافته است به طالبان درباره عدم پایبندی به صلح هشدار داد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در پیام توییتری طالبان افغانستان را تهدید کرد که این کشور در صورت عدم پایبندی طالبان به توافق صلح، از نظامیان آمریکایی و شرکای افغانستانی خود در برابر حملات آن‌ها دفاع خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در سخنانی اعلام کرد توافق کاهش خشونت در افغانستان از روز گذشته (جمعه) ساعت ۱۲ شب به وقت محلی اجرایی می‌شود.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به توافق با طالبان برای کاهش خشونت در افغانستان، در توییتر خود نوشت: «امروز (جمعه) وزارت دفاع اعلام کرد که آمریکا به تفاهمی با طالبان برای کاهش خشونت در افغانستان دست یافته است. این گام مهمی در فرایند صلح و ایجاد افغانستانی امن و با ثبات است.»

بیشتر بخوانید: توافق‌نامه طالبان و آمریکا، ۱۰ اسفند به امضاء می‌رسد

وی با تاکید بر لزوم پایبندی طالبان به این تفاهم، توضیح داد: «متحدان ما در ناتو نیز موافق هستند که بهترین راه رو به جلو در افغانستان، مذاکره و راهکار سیاسی مشروط بین افغان‌ها است. طالبان باید پایبندی خود به کاهش خشونت را ثابت کند.»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه به طالبان هشدار داد: «آمریکا و ناتو متعهد هستند هرگز اجازه ندهند افغانستان دوباره به پایگاه امن تروریست‌هایی تبدیل شود که امنیت آمریکا و متحدانش را تهدید کنند. اگر طالبان راه صلح را نپذیرد، ما آماده دفاع از خود و شرکای افغانستانی هستیم.»

کلیدواژه ها :وزیر دفاع
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking