۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۵

انتقاد فرانسه از شهرک‌سازی‌های اسرائیل در قدس شرقی

انتقاد فرانسه از شهرک‌سازی‌های اسرائیل در قدس شرقی
وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با انتقاد از تصمیم رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی در قدس شرقی اشغالی اعلام کرد این اقدام بقای کشور فلسطینی آتی را تضعیف می‌کند.

رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای از تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت ۵ هزار واحد مسکونی جدید در مناطق اشغالی قدس شرقی انتقاد کرد.

این در حالی است که پیش از این وزارت خارجه آلمان با ابراز نگرانی درباره تصمیم رژیم اشغالگر صهیونیستی برای ساخت ۵ هزار واحد مسکونی جدید در مناطق اشغالی قدس شرقی این اقدام را غیرقانونی خواند.

وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد: «فرانسه اعلام اسرائیل مبنی بر ساخت چند هزار واحد مسکونی در شهرک‌های "حار هوما" و "گیوات حماتوس" در قدس شرقی را محکوم می‌کند. توسعه این دو شهرک به طور مستقیم بقای کشور فلسطینی آتی را که اتحادیه اروپا بار‌ها بر آن تاکید کرده، تضعیف می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

یک فلسطینی با فشار اشغالگران مجبور به تخریب خانه خود شد محکومیت معامله قرن در تظاهرات اردنی‌ها مقابل سفارت آمریکا

در این بیانیه آمده است: «همه شکل‌های فعالیت شهرک‌سازی تحت قانون بین‌الملل غیرقانونی بوده و چالشی برای راه‌حل دو دولت به شمار می‌آید. فرانسه از مقامات اسرائیل می‌خواهد تا درباره این تصمیمات تجدید نظر کرده و از هرگونه اقدامات یکجانبه خودداری کنند.»

کلیدواژه ها :فلسطین صهیونیست ها
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking