۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳

انتخاب "طالبانی و جنگی" به عنوان روسای مشترک اتحادیه میهنی کردستان عراق

انتخاب
شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان پاول طالبانی و لاهور شیخ جنگی را به عنوان روسای مشترک این حزب انتخاب کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، پاول (بافل) طالبانی، پسر بزرگ جلال طالبانی، رئیس جمهوری فقید عراق و بنیانگذار اتحادیه میهنی و لاهور شیخ جنگی پس از نشست‌های طولانی رهبران اتحادیه میهنی کردستان به عنوان روسای مشترک حزب انتخاب شدند. در واقع طالبانی و شیخ جنگی از مجموع آراء ۹۳ عضوی که در نشست حضور داشتند، آرای ۹۲ تن را به دست آوردند.

شیخ جنگی در این نشست اظهار کرد: ماموریت اصلی ما به عنوان رئیس مشترک همگرایی با مردم است و با برادرم طالبانی همانند دو سرباز ناشناس تلاش خواهیم کرد.

طالبانی نیز تاکید کرد: ما هرگز این اطمینان را از دست نخواهیم داد و در کنار یکدیگر برای ارتقای حزب تلاش خواهیم کرد.

همچنین شورای رهبری اتحادیه میهنی روز سه‌شنبه ساختار داخلی حزب را تصویب کرد.

روند ملا محمود، از اعضای این شورا به شبکه رووداو گفت: ساختار داخلی حزب به اتفاق آرای اعضای حاضر تصویب شد، همچنین هیئتی به ریاست لاهور شیخ جنگی برای سفر به بغداد و مذاکره درباره کابینه جدید تشکیل شد.

ملا محمود افزود: در حالی که پیش از این اختلاف نظرهایی درباره ساختار ریاست مشترک، مسؤولان شورای عالی سیاسی اتحادیه به ریاست کوسرت رسول وجود داشتند، ساختار داخلی حزب بدون هیچ اعتراضی تصویب شد.

یک منبع آگاه پیشتر گفته بود، خانواده جلال طالبانی به برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق و یکی از رهبران این اتحادیه مخالفت خود را برای تصدی پست ریاست اتحادیه میهنی توسط او ابراز داشتند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :جنگ طالبان
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking