۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۵

مکرون: به دنبال مبارزه با اسلام نیستیم

رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد دولتش به دنبال مبارزه با دین اسلام نیست.

مکرون: به دنبال مبارزه با اسلام نیستیمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فرانس پرس، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه ضد اسلامی خواندن برنامه‌هایی را که دولت او برای مقابله با جدایی طلبی دارد، اشتباهی عمیق توصیف کرد.

بر این اساس، مکرون در شهر مولوز در شرق فرانسه در خصوص افراط گرایی سخنرانی کرد. وی با گفتن این که قصد لکه دار کردن هیچ مذهبی را ندارد، به برنامه‌های به اجرا گذاشته شده در فرانسه (علیه افراط گرایی) اشاره کرد و گفت: کاری که ما کرده ایم طرحی علیه اسلام نیست. این اشتباهی بزرگ است. میلیون‌ها زن و مرد اعم از افراد معتقد یا بی اعتقاد همشهریان ما هستند، میلیون‌ها نفر به اسلام معتقد هستند، منطبق با قانون جمهوری (فرانسه) زندگی می‌کنند و می‌خواهند مثل یک شهروند فرانسوی زندگی کنند. چیزی که ما باید با آن مبارزه کنیم، جدایی طلبی است.

آمار‌ها نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی میزان اسلام‌ستیزی در اروپا و به ویژه فرانسه افزایش چشمگیری داشته و تعداد حملاتی که علیه مسلمان صورت گرفته، رشد قابل توجهی یافته است. تحلیلگران بر این باورند سیاست های ضد مهاجرتی و ضد مذهبی برخی دولت های اروپایی از جمله دولت فرانسه در شکل گیری تفکرات اسلام هراسی نقش مهمی ایفا کرده است. 

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking