۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳

خواندنی از ورزش ایران*زهرا اینچه درگاهی رئیس‌فدراسیون ژیمناستیک درخصوص حضور ملی‌پوشان ژیمناستیک ایران در جام جهانی ملبورن اظهار داشت: ان‌شاالله به هر کدام از ملی‌پوشان که بتوانند در این مسابقات، سهمیه المپیک را کسب کنند مبلغ 50 میلیون تومان به عنوان پاداش اهدا خواهیم کرد. امیدوارم این اتفاق تاریخی رخ بدهد تا شاهد درخشش ژیمناست‌های کشورمان در میدان معتبری همچون المپیک باشیم.
*رقابت دسته ۱۰۲+ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا برگزار شد و مدال طلا و نقره این وزن به ایران رسید. علیرضا اسفندیاری با رکورد ۱۴۵ یک ضرب، ۱۸۰دوضرب و مجموع ۳۲۵کیلوگرم ۳ مدال طلا گرفت.امیررضا محمدنیا دیگر نماینده ایران با رکورد ۱۳۷ یک ضرب‌، ۱۶۵دوضرب و مجموع۳۰۲ کیلوگرم ۳ مدال نقره کسب کرد.
*اردوی تیم بسکتبال سه نفره بانوان برای حضور در مسابقات هند و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو از دوازدهم اسفندماه تا شانزدهم اسفندماه در تالار بسکتبال آزادی برگزار خواهد شد.سعیده علی، شادی عبدالوند، کیمیا یزدیان تهرانی، یاسمن محمدی، دلارام وکیلی، شیدا شجاعی، نگین رسولی، فاطمه آقازادگان و معصومه اسماعیل زاده دعوت شدگان به اردو هستند.
*9 قایقران در بخش کانو و کایاک به اردوی تیم ملی آب‌های آرام مردان دعوت شدند تا تمرینات آمادگی خود را برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک 2020 در دریاچه آزادی آغاز کنند. این اردو از 2 اسفندماه آغاز می‌شود و تا پایان سال ادامه پیدا خواهد کرد.ایرج اقلیمی مربی، مرتضی قاطع سرپرست و حسین حبیبی ماساژتراپیست این تیم هستند.احمدرضا طالبیان از اصفهان، امید احمدی از زنجان، امین بوداغی از مازندران، پوریا شریفی از تهران و پیمان قویدل و علی آقامیرزایی از گیلان در بخش کایاک و عادل مجللی از گلستان و علی اجاقی از کرمانشاه در بخش کانوکانادایی قایقرانان دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.
کلیدواژه ها :مدال
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking