۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱

افتخارآفرینی کشتی‌گیران خوزستانی در مسابقات قهرمانی آسیا

افتخارآفرینی کشتی‌گیران خوزستانی در مسابقات قهرمانی آسیا

سیدحسین مرعشیان شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پویا ناصر پور و امین میرزازاده ۲ کشتی گیر خوزستان پس از شکست تمامی رقبای خود در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا صاحب گردن آویز طلا شدند.

وی گفت: در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دونگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۸ بر ۷ آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد.

رییس هیات کشتی خوزستان بیان کرد: ناصر پور در دیدار پایانی با نتیجه هشت بر صفر از سد جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان گذشت و به نشان طلا، و نخستین نشان کاروان ایران در این مسابقات دست یافت.

وی افزود: در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول در یک دیدار نزدیک با نتیجه سه بر سه مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک آرتا سونودا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد.

مرعشیان گفت: میرزازاده در دیدار پایانی با مین سئوک کیم دارنده نشان برنز جهان از کره جنوبی کشتی گرفت و هشت بر صفر پیروز میدان شد تا دومین نشان طلای کاروان ایران را کسب کند.

به گزارش ایرنا رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ از ۲۸ بهمن در کشور هند آغاز شد و تا فردا ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام
کلیدواژه ها :صفر کشتی
منبع : جماران

اخبار مرتبط

website tracking